Tynki dekoracyjne w Twoim domu

Materiał partnera
2020-01-24

Tynki dekoracyjne to materiały wykończeniowe dla wnętrz, które zapewniają bardzo szerokie możliwości architektoniczne. Istotne jest jednak wybierane tynków o odpowiednich własnościach użytkowych. Ważne jest również prawidłowe tynkowanie. Nigdy nie nakładaj zatem tynków dekoracyjnych na własną rękę. Lepiej korzystać z usług profesjonalnej pracowni.

Tynki ozdobne – wykorzystanie

Tynki ozdobne mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie w Twoim domu. Świetnie pasują w salonach, jadalniach, w korytarzach, czy sypialniach. Odpowiednie rodzaje mogą zostać również dobrane do pokojów dziecięcych, warto jednak wybierać wtedy te tynki, które oparte są o naturalne składniki mineralne. Im mniej chemii, czyli związków syntetycznych tym lepiej.

Gdzie można jeszcze stosować tynki ozdobne? Idealnie mogą one pasować do kuchni, czy łazienki. Warunek jest jeden. Muszą one wtedy posiadać wysokie własności hydrofobowe. Na szczęście na rynku są dzisiaj popularne tynki dekoracyjne, które są odporne na wodę, grzyby i zawilgocenia. Często przy tym przypominają elegancki stiuk perłowy i wenecki, czy też modny w ostatnich sezonach mikrocement.

Rodzaje tynków ozdobnych

Rodzajów tynków ozdobnych jest dziesiątki. Różnią się one swoimi barwami, fakturą, sposobem montażu, matowością czy połyskiem, a także gładkością. Przy ich dobrze należy również zwrócić uwagę na standard dotyczący łatwości usuwania zabrudzeń, a także ten wyznaczający odporność na zarysowania, czy różnego rodzaju odkształcenia. Istotne jest także kupowanie tynków ozdobnych, które są odporne na promieniowanie UV. Jak zatem dobrać rodzaj tynku dla swoich wnętrz? Przede wszystkim niech to zrobi razem z tobą dobry specjalista remontowy. To on określi, jaki typ tynku będzie idealny dla Twoich ścian. Doradzi również, który produkt jest najlepszy jakościowo, przy atrakcyjnych cenach.

W przypadku tworzenia przestrzeni w stylu skandynawskim, można pokusić się o tynki ozdobne z metalicznymi cząstkami. W zależności od kąta padania światła efekt będzie matowy, lub połyskliwy, a przede wszystkim bardzo naturalny – niczym wielka płyta kamienia naturalnego. Popularny jest także – głównie do minimalistycznych wnętrz – drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. To on pozwala stworzyć idealnie gładkie ściany białe, lub te przypominające dekoracyjne, surowe bloki kamienne. Popularne są również tynki „przetarte”, które mają różny ton w jednej barwie. Pozwala to uzyskać wysoce modernistyczny wygląd idealnie współgrający z drewnem oraz szkłem. Dla osób kochających zaś elegancję, klasykę, a nawet przepych, polecane są zaś tynki ozdobne z efektem perłowym.

Proces tynkowania ma olbrzymie znaczenie!

Nie sam dobór materiału wykończającego wnętrze ma znaczenie. Należy również zawsze zwracać uwagę na precyzyjny proces tynkowania, który jest połową sukcesu ku pięknym i solidnym wnętrzom. Do tego potrzeba jednak szerokiej wiedzy materiałoznawczej, a także tej dotyczącej sztuk remontowych. Z jaką firmą zatem podjąć współpracę? Najlepiej z takimi, jak pracownia ZRÓB TO SAM Pawła Chmielewskiego, która gwarantuje remonty domów i mieszkań nawet w polecanej wersji pod klucz. Gładzie, panele, kafelki, a nawet sufity podwieszane nie stanowią dla tej ekipy żadnego problemu!

Opracowanie artykułu:

Zrób To Sam Paweł Chmielewski

ul. Przemyska 2/13, 38-500 Sanok podkarpackie
e-mail
telefon