W przypadku awarii maszyny budowlanej wykorzystywanej np. przy konstruowaniu obiektu prace muszą zostać wstrzymane na czas wyeliminowania usterki. To poważny problem zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy robót. Z tego względu konieczna jest szybka naprawa, którą przeprowadzić powinien jedynie wykwalifikowany serwis. Czym najczęściej zajmują się fachowcy działający w tej branży?

Problemy z hydrauliką

Większość maszyn budowlanych korzysta z układów hydraulicznych, które odpowiedzialne są za możliwość realizacji konkretnych czynności na placu budowy i nie tylko. To właśnie dzięki sprawnie funkcjonującej hydraulice operator koparkoładowarki może z powodzeniem wykonywać poszczególne prace ziemne, rozbiórki czy przeładunki. W przypadku jej awarii roboty są zatrzymane, co generuje straty dla inwestora i wykonawcy. W takiej sytuacji liczy się szybkie działanie, dlatego warto zdecydować się na profesjonalny serwis maszyn budowlanych.

Jest nim firma Kan-serwis, która specjalizuje się w naprawie i konserwacji sprzętu czołowego światowego producenta JCB. Jego maszyny są obecnie wykorzystywane przez wiele przedsiębiorstw działających w branży budowlanej, a ich awarie mogą być problematyczne w usunięciu. Szczególnie dotyczy to wspomnianej hydrauliki, w tym m.in. pomp hydraulicznych. Ich naprawa może być niezwykle skomplikowana, ale profesjonalny serwis będzie w stanie zaproponować właściwe rozwiązanie. Zajmie się on też naprawą dodatkowego osprzętu w układzie hydraulicznym i wszelkimi czynnościami związanymi z reperacją silników będących ich kluczowym elementem.

Jednostka napędowa do naprawy

Intensywna eksploatacja maszyn budowlanych prowadzi nierzadko do problemów z poprawnym działaniem ich jednostek napędowych. Silniki pracujące w bardzo trudnych warunkach ulegają rozmaitym awariom, które w większości przypadków można jednak wyeliminować. Dobry serwis maszyn budowlanych poradzi sobie z uszkodzeniami jednostek napędowych w tego typu sprzęcie, a do przywrócenia ich doskonałego stanu technicznego wykorzysta odpowiednie części zamienne.

Jest to szczególnie istotne w przypadku maszyn wiodących światowych producentów, takich jak np. JCB. W sprzęcie budowlanym często spotykane są też kłopoty z właściwym działaniem reduktora lub skrzyni biegów. Także i z takimi usterkami poradzi sobie wyspecjalizowany serwis maszyn budowlanych. Dzięki doświadczeniu i kwalifikacjom może on nie tylko eliminować istniejące już usterki, ale też zapobiegać ich powstawaniu. W tym zakresie oferowany jest kompleksowy serwis, który oznacza m.in. prace konserwacyjne pozwalające utrzymać maszynę budowlaną w świetnym stanie technicznym przez cały okres jej eksploatacji.