Wiercenie studni głębinowej – jak przebiega cały proces i jakie są największe zalety takiego rozwiązania?

Materiał partnera
2019-12-19

W miejscach, w których nie mamy możliwości podłączenia się do ogólnej instalacji, aby zaopatrzyć gospodarstwo domowe w wodę, inwestorzy stają przed koniecznością podjęcia decyzji o wywierceniu studni głębinowej. Wbrew powszechnie panującej opinii wcale nie musi wiązać się to z uciążliwym procesem. Wystarczy zlecić wykonawstwo najbardziej doświadczonym fachowcom. Co konkretnie oferują?

Wiercenie studni krok po kroku

Prace zaczynają się oczywiście od wizji lokalnej na działce inwestora. Specjaliści w pierwszej kolejności zajmują się znalezieniem warstw wodonośnych, a co za tym idzie, sprecyzowaniem miejsca wykonania odwiertu. Cel ten osiągnąć można za pomocą 2 rozwiązań. Mowa oczywiście o różdżkarstwie oraz metodzie elektrooporowej polegającej na pomiarze oporności gruntu, charakteryzującej się a 99% skutecznością. Sam odwiert wykonywany jest oczywiście za pomocą specjalistycznie zaprojektowanych świdrów. W momencie, w którym uda się dotrzeć na zamierzoną głębokość, przystępuje się do zabudowania odwiertu studziennymi rurami PCV. Zarówno tymi pełnymi, jak i filtracyjnymi.

Następny etap stanowi wypełnienie przestrzeni pierścieniowej za pomocą żwiru. Gdy otwór zostanie już należycie uszczelniony, wykonuje się pompowanie oczyszczające. Zabieg ten pozwala określić przede wszystkim wydajność studni. Następnie można przejść do najważniejszej sprawy, czyli do wyboru pompy. Korzystać ze studni można w momencie, w którym całość zostanie połączona z budynkiem lub innym miejscem docelowym. Co jeszcze warto wiedzieć?

Studnie głębinowe – największe korzyści

Korzystanie ze studni głębinowej niesie ze sobą wiele korzyści. Nie da się oczywiście wymienić ich wszystkich, choć można skupić się na najważniejszych. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o oszczędnościach wynikających z de facto braku rachunków za zużycie wody. Jedyny koszt utrzymania studni to energia elektryczna zasilająca pompę. Użytkownicy mają także zagwarantowaną pełną niezależność. Nie muszą przejmować się zjawiskami takimi jak spadki ciśnienia, czy okresowy brak wody. Woda ze studni charakteryzuje się również bardzo wysoką jakością, ponieważ przechodzi przez kilka warstw filtracyjnych.

Aby wszystko było dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy, w kwestii montażu zdecydowanie warto zaufać najbardziej doświadczonym fachowcom, do których zalicza się firma Geo-wiert. Studnie głębinowe to bardzo wydajne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu brak dostępu do ogólnej instalacji wodociągowej, nie musi stanowić żadnego problemu.

Opracowanie artykułu:

Geo-wiert studnie głębinowe

ul. Nad Jeziorem 59, 43-100 Tychy śląskie
e-mail
www
telefon