Wiertnice pionowe - czym są i do czego są wykorzystywane?

Materiał partnera
2019-11-06

Nowoczesne urządzenia wiertnicze mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je do wykonywania wierceń w najróżniejszych powierzchniach, a także po to, aby wykonać określone konstrukcje. Korzysta z nich branża budowlana, górnictwo, rolnictwo, a także geolodzy. Na naszym rynku jest duży wybór wiertnic, dzięki czemu można idealnie dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów wiertnic jest wiertnica pionowa.

Czym są wiertnice?

Wiertnice to urządzenia mechaniczne, które służą do wykonania otworów o cylindrycznym kształcie w najróżniejszych podłożach, np. skale, betonie, gruncie. Otwór, który powstaje dzięki ich pracy, nazywa się odwiertem. Otwory mogą mieć średnice od kilku centymetrów, do kilku metrów, a ich długość może dochodzić nawet do kilkuset metrów. Można je podzielić ze względu na kierunek wiercenia (wiertnice pionowe i poziome), miejsce zastosowania (wiertnice powierzchniowe i dołowe), wielkość wykonanych otworów (wielkośrednicowe i małośrednicowe). Mogą być wyposażone w napęd elektryczny, hydrauliczny lub pneumatyczny.

Czym są wiertnice pionowe?

Wiertnice pionowe to urządzenia przeznaczone do wykonywania odwiertów w kierunku pionowym. Znakomicie dają sobie radę na różnym podłożu - w gruncie, betonie, czy też skale. Dzięki nim można wykonać otwór na studnię, fundament, można je wykorzystać do prac ogrodowych, przy budowie ogrodzeń, zalesianiu i w rolnictwie. Wiertnica pionowa jest również używana do odwiertów naftowych, przy czym takie urządzenie jest już pokaźnych rozmiarów - może mieć nawet sześćdziesiąt metrów wysokości. Obecnie dostępne na rynku urządzenia różnią się między sobą parametrami technicznymi i rodzajem podwozia (podwozie samochodowe, zabudowa na przyczepie lub podwozie gąsienicowe).

Rodzaje wiertnic pionowych

Istnieją różne rodzaje wiertnic pionowych, które są wyposażone w odmienne wiertła, mają różne średnice i różne zastosowanie. Można do nich zaliczyć na przykład:

  • Wiertnice do pomp ciepła
  • Wiertnice do geotechniki
  • Wiertnice do wykonania pali i kotew
  • Wiertnice do hydrogeologii

Nowoczesne urządzenia wiertnicze

Poszukujesz maszyn wiertniczych najwyższej jakości? Wypróbuj ofertę firmy Dar-Mat Dariusz Zieliński. Firma od dziesięciu lat zajmuje się produkcją i sprzedażą urządzeń i akcesoriów wiertniczych, a także naprawą maszyn używanych. Duże doświadczenie, fachowe doradztwo i kompleksowa obsługa pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Klient może liczyć nie tylko na produkt, ale i na pomoc w zakresie transportu. Urządzenia są objęte gwarancją.

Opracowanie artykułu:

Dar-Mat Dariusz Zieliński

ul. Chłopska 16, 62-200 Gniezno wielkopolskie
e-mail
www
telefon