Duży lub gruntowny remont mieszkania zawsze kojarzy się z kilogramami gruzu, które trzeba gdzieś składować. Pakowanie go do zwykłych worków nie ma najmniejszego sensu, ponieważ nie są one na tyle mocne, by wytrzymać jego ciężar. Użycie dużego pojemnika na śmieci też nie wchodzi w grę, a nawet może skutkować mandatem. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem specjalnych worków na gruz lub kontenera. Co wybrać?

Worki na gruz

Worki na gruz są idealnym rozwiązaniem, kiedy do wywiezienia mamy ograniczoną ilość odpadów. Doskonale sprawdzą się też, gdy nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią na postawienie kontenera. Są one skonstruowane z mocnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Ładowność big bagów wynosi zazwyczaj od 1-2 ton. Ich dużą zaletą jest z pewnością wygoda użytkowania. Jest wiele firm, które zajmują się wynajmem worków na gruz. Jedną z nich jest Ageuro. Po otrzymaniu zlecenia, pracownicy przedsiębiorstwa bardzo szybko dostarczają pod wskazany adres big bagi o wybranej przez klienta pojemności. Po ich napełnieniu, są one odbierane przez firmę, która następnie zajmuje się utylizacją nagromadzonego w nich gruzu. Klient może w pełni skupić się na remoncie, nie martwiąc się o odpadki. A wszystko to w atrakcyjnej cenie.  Worki tego typu z powodzeniem mogą posłużyć także do składowania i wywożenia odpadów zielonych lub mieszanych. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie potrzeba na nie specjalnego zezwolenia. Worki na gruz możemy bez problemu wynająć zawsze wtedy, gdy będzie wymagała tego sytuacja.

Kontener

Kontenery potrafią pomieścić znacznie większą ilość odpadów. Występują w pojemnościach od 5-10 metrów sześciennych. Kontenery posiadają bardzo solidną konstrukcję, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o ich zniszczenie w trakcie użytkowania. Klient może wybrać, czy potrzebuje kontener z pokrywą czy bez niej. Te pierwsze lepiej sprawdzą się w przypadku odpadów elektronicznych, przemysłowych czy tektury. Aby wynająć pojemnik tego typu, trzeba dysponować odpowiednią ilością miejsca. Kontenery są także nieco mniej wygodne w użytkowaniu. To, że są bardziej pojemne od worków na gruz, przekłada się także na ich ciężar. O ile opróżnienie big bagów jest szybkie i raczej nie przysparza wielu problemów, to już opustoszenie pełnego kontenera wymaga sporo wysiłku. Kontener można wynająć na określony czas lub też tylko do załadunku zbędnych odpadów.

Podsumowanie

Wynajem worków na gruz wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Są one wygodniejsze w użyciu i bardziej mobilne. Jednocześnie możemy zdecydować się na kilka big bagów, co pozwoli na utylizację większej ilości odpadów. Ponadto praca z workami na gruz jest dużo szybsza. Z kolei kontenery lepiej sprawdzą się w czasie szeroko prowadzonych prac budowlanych, gdzie ilość gruzu jest ogromna.