Wykładziny obiektowe – co warto o nich wiedzieć?

Materiał partnera
2019-07-08

Wykończenie podłóg w wielkopowierzchniowych budynkach użyteczności publicznej nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać. Poza wciąż ważnymi czynnikami estetycznymi, pod uwagę wziąć trzeba także właściwości użytkowe związane przede wszystkim z trwałością oraz łatwym utrzymaniu należytego stopnia czystości. Niezwykle istotne są również odpowiednie prace przygotowawcze. Co konkretnie warto wiedzieć o wykładzinach obiektowych?

Wykładziny obiektowe – przygotowanie powierzchni

Aby wykładzina obiektowa mogła w jak największym stopniu spełniać swoje zadanie, wykonawcy wiele uwagi muszą poświęcić właściwemu przygotowaniu nawierzchni. O czym konkretnie mowa? W budynkach takich jak szpitale, przychodnie, biura, czy przedszkola, zdecydowanie najczęściej ma się do czynienia z posadzkami betonowymi. Choć jest to rozwiązanie jednocześnie trwałe i ekonomiczne, nie oznacza to, że nie ma żadnych wad. Zdarzają się różnego rodzaju ubytki oraz pęknięcia, które przed położeniem konkretnego rodzaju wykładziny, trzeba po prostu usunąć. Specjaliści zajmą się szlifowaniem, szpachlowaniem oraz gruntowaniem podłogi. Nie można również nie wspomnieć o klamrowaniu pęknięć oraz wylaniu masy samopoziomującej.

Dopiero wtedy można przystąpić do prac związanych z ułożeniem wykończenia zasadniczego. Po ułożeniu wykładziny dywanowej lub PCV przystępuje się do jej walcowania, a następnie do wywinięcia cokołów na listwie wyobleniowej. Aby mieć pewność, że prace te wykonane zostaną z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najbardziej rekomendowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Perfekt Wykładziny Obiektowe, która dzięki setkom zrealizowanych inwestycji, ugruntowała sobie pozycję jednej z najlepszych w skali regionu. Jakie są największe korzyści z zastosowania wykładzin obiektowych?

Wykładziny obiektowe – największe korzyści

Zdecydowanie najwięcej korzyści niesie ze sobą zastosowanie wykładzin typu PCV. Cechują się one wyjątkową trwałością na uszkodzenia mechaniczne, a jest to niezwykle ważne w obiektach, przez które codziennie przewija się od kilkuset do kilku tysięcy ludzi. Wykładziny PCV są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Różnego rodzaju zabrudzenia można usunąć za pomocą standardowych metod. Kwestie związane z czystością wyjątkowo pożądane są w szpitalach oraz przedszkolach.

Jeżeli zaś chodzi o wykładziny dywanowe, to jest to rozwiązanie uznawane za jedno z najbardziej eleganckich. Bardzo często zobaczyć można je w biurach, poczekalniach, czy w najbliższym otoczeniu recepcji najlepszych hoteli. Niemniej jednak mogą one sprawić nieco więcej trudności, jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń. Warto również wspomnieć o tym, iż z oferty położenia wykładzin obiektowych, skorzystać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i firmy.

Opracowanie artykułu:

Perfekt Wykładziny Obiektowe Anna Parol

ul. Armii Krajowej 37, 96-314 Baranów mazowieckie
e-mail
www
telefon