Opcja wykończenia pod klucz jest bardzo opłacalna dla inwestora. Dzięki temu może on uzyskać wnętrza niemalże jak z magazynów branżowych, a to wszystko przy optymalizacji budżetu i przy ograniczeniu podwykonawców do jednej firmy! Czasem z głównym wykonawcą współpracuje tylko dodatkowo firma dekoratorska lub projektant wnętrz. Wszystko zależy od wersji wykańczania, jaką wybierze inwestor.

Zalety wykończenia wnętrz po klucz

Zalet wykańczania wnętrz pod klucz jest wiele. Jest to idealny sposób na stworzenie pięknego domu, czy mieszkania dla osób, które mieszkają poza granicami kraju, dla emerytów, zapracowanych rodziców z dziećmi, czy po prostu dla osób, które cenią sobie komfort. Powierzając wykończenie mieszkania dobrej firmie, nie musisz się martwić o zakup materiałów i realizację projektu – specjaliści zajmą się tym wszystkim za Ciebie. Dzięki nim możesz zaoszczędzić również nawet do 15% kosztów produktów i usług w porównaniu z samodzielnym wykonywaniu wszystkich zakupów. Optymalizacja kosztorysów widoczna jest także na etapach realizacji. Zatrudnianie kilku mniejszych podwykonawców jest dzisiaj nieopłacalne. Dobry partner biznesowy gwarantuje przy tym to, że mieszkanie będzie gotowe w wyznaczonym terminie, nawet w ciągu zaledwie 8 tygodni! Jeśli skorzystasz zatem z takich usług wprowadzisz się do w pełni umeblowanego i wyposażonego mieszkania. Możesz jednak elastycznie zarządzać zakresem prac przy wykańczaniu pod klucz. Pamiętaj jednak o szczegółowym projekcie i załącznikach – kosztorysie, spisie materiałów, czy harmonogramie.

Proces wykańczania wnętrz pod klucz

Proces wykańczania wnętrz pod klucz może – jak wspomniano – wyglądać w różny sposób. Niekiedy inwestorzy sami chcą meblować mieszkanie, innym razem rezygnują z projektu i dostarczają go do wykonawcy na własną rękę. Róże opcje udanej współpracy zawsze gwarantuje m.in. firma MICH-BUD, która zna potrzeby dzisiejszych klientów. Wielu z nich wybiera najszerszą opcję usług wykańczania wnętrz. To wtedy, przechodzi się przez następujące procesy:

  • omówienie zakresu współpracy i podpisanie wstępnych umów;
  • przeprowadzanie wizji lokalnych, ekspertyz budowlanych i tworzenie projektów;
  • podpisanie umowy z wyznaczoną datą rozpoczęcia i oddania inwestycji;
  • wykonanie wykończenia wnętrz (prace montażowe, instalatorskie, parkieciarskie, glazurnicze, tynkarskie, malarskie itp.);
  • meblowanie mieszkania i jego dekorowanie;
  • oddanie do użytku.