Każda budowa wiąże się z wykonanie wielu czynności przygotowawczych. Również podczas trwania prac budowlanych może okazać się, że potrzebne są dodatkowe wykopy lub inne usługi wykonywane koparką. Dlatego też w branży budowlanej działa bardzo dużo firm świadczących usługi ogólnobudowlane. Dzięki temu, że firmy mają bardzo rozbudowaną ofertę i najczęściej posiadają specjalistyczny sprzęt, mogą wykonać wiele potrzebnych prac w czasie jednego dnia.

Wykopy- najpopularniejsze usługi budowlane

Praktycznie każda budowa domu lub innego obiektu musi rozpocząć się od wykonania odpowiednich wykopów odwadniających, które pomogą usunąć z  działki nadmiar wody i ją osuszyć. Konieczne jest również zrobienie wykopów pod fundamenty. Rury kanalizacyjne czy kable przyłączy telekomunikacyjnych muszą być ułożone na odpowiedniej głębokości pod ziemią. Co wymaga zrobienia wykopów na odpowiednim poziomie gruntu. Roboty ziemne są wykonywane również przy budowie obiektów podziemnych, np. parkingi. Za pomocą koparki wykonuje się również wykopy, które odpowiednio kształtują teren. Większość prac ziemnych wykonywane jest z wykorzystaniem koparki. Wykonanie wykopu nie zawsze jest możliwe. Jeżeli grunt jest zbyt podmokły, to koparka nie będzie mogła tam wjechać. Konieczne będzie najpierw osuszenie terenu. Jeżeli klient potrzebuje wykopów o mniejszym rozmiarze, to wykonuje się je za pomocą mini koparki. Wszelkie prace ziemne muszą być wykonywane za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dopiero tam, gdzie maszyny nie mają warunków do pracy, konieczne jest wykonanie prac ręcznie.

Usługi ogólnobudowlane

Firmy wykonujące usługi ogólnobudowlane mają w swojej ofercie wiele prac budowlanych. Najczęściej są to wykopy i prace ziemne. Jednak mogą to być rozbiórki, wyrównywanie terenu i wszystko to, co jest konieczne do wykonania w trakcie budowy. Firma ogólnobudowlana Elmir Mirosław Wlazły oferuje:

  • usługi wykonywane koparką i minikoparką,

  • wynajem koparki wraz z operatorem,

  • wykonywanie wykopów pod fundamenty,

  • roboty fundamentowe,

  • przewierty,

  • wykopy pod kable telekomunikacyjne.

Firma Elmir w swojej ofercie ma również usługę wykonywania wykopów pod oczka wodne i stawy. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi budowlanemu, takiemu jak między innymi koparki i minikoparki. Wszystkie prace ziemne, które należy wykonać na placu budowy, są wykonywane szybko i sprawnie. Jeżeli grunt na działce budowlanej nie jest podmokły i projekt prac ziemnych zawiera wszystkie elementy do wykonania prace ogólnobudowlane szybko i sprawnie przesuwają się do przodu.