Wykorzystanie koparkoładowarki do prac ziemnych przy budowie domu

Materiał partnera
2020-01-09

Koparkoładowarka jest niezwykle wszechstronną maszyną budowlaną, z wykorzystaniem której można zająć się chociażby wyburzaniem i rozbiórką istniejących już obiektów, ale nie tylko. Doświadczony operator będzie w stanie zrealizować w sposób właściwy szereg prac ziemnych, które konieczne są do wykonania przy budowie domu jednorodzinnego. O jakich czynnościach mowa?

Teren równy i przygotowany pod budowę

Do zbudowania domu jednorodzinnego niezbędna jest działka, na której znajdujący się grunt umożliwi postawienie takiego obiektu. Realizacja inwestycji to jednak nie tylko przeprowadzenie prac geotechnicznych, ale przede wszystkim roboty ziemne wykonywane koparkoładowarką. Niwelacja terenu pozwala uzyskać właściwy poziom, co z kolei umożliwia rozpoczęcie dalszych etapów budowy. Zalicza się do nich tworzenie wykopów – to najczęściej wykonywane budowle ziemne za pomocą koparkoładowarki.

Tego typu maszyna budowlana kierowana przez doświadczonego operatora może zostać użyta m.in. do przygotowania wykopu pod fundamenty. Pozwala to skonstruować dom podpiwniczony, w którym najniższa kondygnacja zostanie wykorzystana np. jako kotłownia czy spiżarnia. Prace w tym zakresie muszą być zrealizowane precyzyjnie, o co zadba firma Rad River Fu, która zajmuje się profesjonalnym przeprowadzaniem wszelkich robót ziemnych. Wykopy tworzy się jednak nie tylko w celu umieszczenia w ziemi ław fundamentowych – kiedy jeszcze są potrzebne tego typu budowle ziemne?

Wykopy – istotna część robót ziemnych

Użycie koparkoładowarki do usunięcia nadmiaru ziemi pozwala przygotować miejsce także pod sieci kanalizacyjne. Doprowadzenie mediów do budynku jest konieczne – daje możliwość zasilenia wszelkich urządzeń elektrycznych, zapewnia dostęp do wody czy gazu. Rury umieszcza się najczęściej w gruncie, co jest uwarunkowane względami bezpieczeństwa. Z tego względu istotne jest wykonanie wykopów pod instalacje w sposób precyzyjny i zgodny z projektem przedstawionym przez inwestora.

Za pomocą koparkoładowarki można w łatwy sposób stworzyć także oczko wodne, co z pewnością docenią miłośnicy rozbudowanych i estetycznych ogrodów. Taki zbiornik wodny na prywatnej posesji również wymaga odpowiedniego zmodyfikowania powierzchni koparkoładowarką. Zrealizowanie wykopu pod oczko wodne należy powierzyć specjalistom, podobnie jak resztę wspomnianych prac ziemnych potrzebnych przy budowie domu jednorodzinnego. Większość robót w tym zakresie jest kluczowych dla powodzenia inwestycji, a ich odpowiednie wykonanie gwarantuje tylko firma dysponująca nowoczesną koparkoładowarką wraz z doświadczonym operatorem.

Opracowanie artykułu:

Rad River Fu Radomir Gągorowski

29-105 Mieczyn 5C świętokrzyskie
e-mail
telefon