W obrocie krajowym, można mówić o milionach sztuk palet różnego typu, wśród których najbardziej popularne są te EURO po obróbce termicznej i fitosanitarnej. Dzisiaj nie tylko są one wykorzystywane szeroko w logistyce magazynowej, czy też w transporcie oraz handlu i rolnictwie. Palety podbiły również rynek wnętrzarski, a tworzy się z nich naprawdę wyjątkowe konstrukcje salonowe, czy ogrodowe! Poznaj je razem z nami.  

Łoże sypialniane z palet

Najbardziej spopularyzowanym zastosowaniem palet jeśli chodzi o wnętrzarstwo, jest wykorzystanie ich przy budowie rustykalnych, skandynawskich, czy też industrialnych łóżek sypialnianych. Tu warto wiedzieć, że mogą one występować również z paletowym zagłówkiem, czy też z paletowymi szafkami nocnymi! Podwyższenie dla materacu może być zaś zarówno utworzone z jednej warstwy palet, jak i z dwóch. Każdorazowo należy jednak pamiętać o czterech ważnych rzeczach: oszlifowaniu palet, pomalowaniu ich na interesujący kolor – od bieli, po czerń, czy fiolet – połączeniu ich ze sobą śrubami, a także o doborze odpowiednio miękkiego materaca! Ciekawą inspiracją, może być zainstalowanie pod paletami oświetlenia LED. Rozwiązań z użyciem tego typu konstrukcji może być setki…

Paletowy fotel

Nie tylko łóżko można stworzyć z palet, ale także piękne fotele, czy też nawet sofy. Nie muszą one jednak być częścią naszych salonów, które jednak lepiej wyposażać w bardziej wygodne wyroby. Warto jednak zastosować paletowe zestawy w ogrodach przydomowych, a także w wakacyjnych ogródkach restauracyjnych i barowych, gdzie można rozsypać również morski piasek i rozstawić lampiony. Niepowtarzalny klimat, w iście „hawajski” stylu zagwarantowany! Pamiętaj jednak o ważnym wyznaczniku. Palety, z których tworzone są meble, nie mogą być zniszczone, zawilgocone, czy pęknięte. Bez problemu zarówno używane, jak i nowe konstrukcje, znajdziesz w firmie PALETY LUBUSKIE, która zajmuje się ich skupem oraz sprzedażą.

Komoda, stół, czy nawet podwyższenie dla łazienkowej umywalki…

Z palet EURO, tych amerykańskich, lub kontenerowych, można tworzyć niesamowite konstrukcje od szaf garderobianych, po regały. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak tworzenie np. korytarzowej komody z palety, która pozwoli nam chować w niej buty, czy też stolika do kawy, dodatkowo wykończonego kółeczkami oraz szkłem hartowanym! Pomysłów na kreatywne wykorzystanie palet w domu jest tysiące, a wielokrotnie są to rozwiązania mogące w 100% zastąpić kupno mebli. Jeśli kochasz zatem naturalistyczny styl skandynawski, surowy porządek industrialny, czy też nutkę starości, jaką oferuje styl rustykalny, nie wahaj się i postaw właśnie na wykorzystanie palet. Obecnie można z nich stworzyć nawet podwyższenia dla łazienkowej umywalki!