Wszelkie nieszczelności w dachu to spory problem dla właściciela budynku, który musi w krótkim czasie zlokalizować uszkodzenie pokrycia. Może być to bardzo trudne i żmudne zadanie, dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji jest zatrudnienie specjalistycznej firmy zajmującej się wykrywaniem nieszczelności. Dlaczego warto zdecydować się na taką usługę i jakie korzyści może ona przynieść?

Przeciekający dach

Największe problemy z nieszczelnością dachu wiążą się z jego przeciekaniem. Jest to element obiektu, którego zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed przedostawaniem się wody do wnętrz. Opady deszczu lub śniegu powodujące przenikanie wilgoci przez pokrycie dachowe to sytuacja, w której należy skutecznie wykryć nieszczelność w dachu. Zajmie się tym firma Skaner, którą prowadzi Marek Toporek – fachowcy wykorzystują nowoczesne rozwiązania pozwalające na szybkie zlokalizowanie źródła problemu. Dzięki temu prace naprawcze będą efektywne i doprowadzą do ustania kłopotliwego przecieku.

Uszkodzenia lokalizowane są przez specjalistów bezinwazyjnie, co jest niewątpliwie dużą zaletą. Pozwala to bowiem na dostrzeżenie nawet niewielkich uszkodzeń, które mogą być powodem nie tylko przecieków, ale również utraty ciepła w budynku. To kolejny już powód, dla którego warto regularnie kontrolować stan pokrycia dachowego. Bezinwazyjna metoda jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem – najlepiej sprawdza się w przypadku dachów płaskich, ale też dachów zielonych, balastowych czy nawet tarasów.

Nieszczelna izolacja termiczna

Wysokie koszty ogrzewania w budynku nierzadko wynikają z uszkodzeń pokrycia dachowego. Zawilgocenie w izolacji termicznej to spory problem, który jest stosunkowo trudny do wykrycia. Za pomocą wspomnianej już metody bezinwazyjnej można jednak zapobiec dużemu zużyciu energii potrzebnej do efektywnego ogrzania budynku. Straty ciepła dzięki temu są minimalizowane, co wpływa zarówno na komfort użytkowników, jak i oszczędności związane z eksploatacją obiektu.

Coraz chętniej wybierane przez inwestorów dachy zielone to płaskie pokrycia, które ze względu na swoją charakterystyczną budowę mogą prowadzić do pojawienia się nieszczelności. Szczególnie taki rodzaj dachu powinien być regularnie kontrolowany przez specjalistów oferujących bezinwazyjną metodę wykrywania nieszczelności w pokryciu i elementach konstrukcyjnych dachu. Kontrolę warto przeprowadzić zatem zarówno w celu uniknięcia kłopotliwego przeciekania, jak i przez możliwość obniżenia kosztów związanych ze zużyciem energii potrzebnej do ogrzania budynku.