Przy budowie domów jednorodzinnych popularnym wśród inwestorów rozwiązaniem jest system ogrzewania podłogowego. Przewody do takiego układu zatapia się w specjalnej wylewce, dzięki czemu pozostają one zabezpieczone np. przed uszkodzeniem mechanicznym i niepożądaną zmianą miejsca montażu. Warto w tym wypadku zastosować materiał anhydrytowy, który proponuje firma Anhyfloors Gemini. Sprawdź jego zalety!

Dlaczego warto wybrać wylewkę anhydrytową na ogrzewanie podłogowe?

Po ułożeniu przewodów instalacji ogrzewania podłogowego, które najczęściej transportują wodę w zamkniętym układzie, niezbędne jest ich zabezpieczenie i następnie wykończenie posadzki za pomocą np. paneli drewnianych czy glazury. Przed nakładaniem tych ostatnich podłoże powinno być równe, gładkie i jednocześnie dokładnie zasłaniające kable grzewcze. Z tego względu najlepszym wyborem w zakresie jego przygotowania jest zastosowanie wylewki anhydrytowej w wariancie samopoziomującym.

Jak sama nazwa wskazuje, mieszanka po określonym czasie wiązania utwardzi się i wyrówna, przez co posadzka będzie gotowa do wykończenia. Jak wskazują specjaliści z firmy Anhyfloors Gemini, jest to rozwiązanie korzystne dla inwestora z wielu względów. Przede wszystkim zapewnia zwiększone bezpieczeństwo dzięki niepalności. Warto też zwrócić uwagę na dokładne parametry wylewki anhydrytowej pod kątem wytrzymałości. Taka posadzka nie ulega dylatacjom i pęknięciom nawet przy wahaniach temperatur spowodowanych przewodami grzejnymi, przez co inwestor może bez obaw na wyschnięte podłoże układać materiały wykończeniowe – bez konieczności ich demontażu w celu naprawy wewnętrznej warstwy.

Wylewka anhydrytowa w domu – czemu warto wybrać Anhyfloors Gemini?

Wspomniane ogrzewanie podłogowe najczęściej układa się w budynkach jednorodzinnych. Rzadziej są one wykorzystywane w mieszkaniach, choć i w tego typu lokalach firma Anhyfloors Gemini jest w stanie profesjonalnie ułożyć samopoziomującą wylewkę anhydrytową. Warto współpracować właśnie z tymi specjalistami ze względu na ich duże doświadczenie w branży, ale też jakość stosowanych materiałów – są one pozyskiwane poprzez połączenie komponentów pochodzących od najlepszych europejskich producentów anhydrytu.

Sprawia to, że posadzka wylana przez Anhyfloors Gemini po wyschnięciu ma pożądane parametry wytrzymałościowe i jakościowe, stanowiąc odporną na rozmaite uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne gładką powierzchnię gotową do wykończenia. Fachowcy z Anhyfloors Gemini gwarantują ponadto terminowość i przystępne ceny za realizację usług. Jeśli potrzebujesz profesjonalnie przygotowanej wylewki anhydrytowej pod ogrzewanie podłogowe, postaw na tę firmę!