Wynajem ciężkiego sprzętu budowlanego – na jakie konkretnie wsparcie można liczyć?

Materiał partnera
2019-09-02
Koparka

Ciężki sprzęt na placu budowy stanowi przede wszystkim ogromne wsparcie logistyczne. Nie tylko odciąża on fizycznie pracowników, ale sprawia również, iż roboty mogą przebiegać znacznie szybciej. Mowa tu głównie o specjalistycznie zaprojektowanych maszynach. Niemniej jednak ze względu na ich cenę, rzadko która firma może pozwolić sobie na ich zakup. W tym przypadku zdecydowanie najopłacalniejsza okazuje się opcja wynajmu. Na co konkretnie można liczyć?

Maszyny do prac ziemnych

De facto każda budowa, bez względu na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, ogromny biurowiec w centrum miasta, czy nową drogę ekspresową, wymaga wykonania bardzo skomplikowanych prac ziemnych. Jest to proces polegający na przygotowaniu konkretnego terenu pod wymagania, które zawarte zostały w uzgodnieniach projektowych. Mowa tu przede wszystkim o wyrównywaniu i niwelacji terenu, stworzeniu wykopów pod instalację kanalizacyjną, instalację gazową oraz instalację elektryczną oraz o wykopach fundamentowych. Aby prace te mogły przebiegać zarówno z troską o precyzję, jak i z uwzględnieniem najwyższych wymogów bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem, sprawa specjalistycznego sprzętu, staje się absolutnie kluczowa.

W tym przypadku zdecydowanie sprawdzą się maszyny takie jak koparki, czy koparko-ładowarki. Nie można nie wspomnieć także o walcach, których zadaniem jest wyrównanie i zagęszczenie obrabianego terenu. Z pewnością przydadzą się również wywrotki, dzięki którym będzie można swobodnie wywieźć nadmiar materiału. Jaki jeszcze sprzęt jest niezbędny na każdym placu budowy?

Samochody HDS – co to takiego?

W zasadzie trudno byłoby wyobrazić sobie sprawne przeprowadzenie prac budowlanych bez zastosowania popularnego samochodu HDS. Choć ze skrótem tym na pewno spotkała się już zdecydowana większość inwestorów budowlanych, gwoli przypomnienia, należy podkreślić, że skrót ten podchodzi od słów hydrauliczny dźwig samochodowy. W ogromnym skrócie są to pojazdy, mające zdolność do samodzielnego załadowania i rozładowania materiałów budowlanych w konkretnie wskazanym przez wykonawcę miejscu. Dzięki długiemu zasięgowi ramienia istnieje możliwość podania całych palet na wysokość oscylującą w granicach od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów.

Pojazdy tego typu wymagają jednak obsługi przed doświadczonego operatora, którego zagwarantować są w stanie jedynie najlepsze firmy, zajmujące się wynajmem maszyn budowlanych. Zdecydowanie zalicza się do nich firma prowadzona przez Władysława Ślusarczyka. To właśnie w tym miejscu wszyscy inwestorzy mogą liczyć zarówno na profesjonalne podejście do każdego ze zleceń, jak i dopasowanie oferty do konkretnych wymagań.