Zarówno w zatłoczonych centrach miast, jak i nawet na przedmieściach, bardzo trudno o miejsce, w których będzie można odetchnąć po ciężki dniu i jednocześnie cieszyć się piękną pogodą i relatywnie ładnym widokiem. Dla wielu mieszkańców jedynym tego typu miejscem jest balkon. Aby korzystanie z niego mogło być jak najprzyjemniejsze każdy, kto lubi tam przebywać, powinien wziąć pod uwagę zakup nowoczesnej zabudowy. Co warto wiedzieć w tej kwestii?

Zabudowa balkonu – wersja ramowa

Zabudowanie balkonu to doskonała szansa na to, aby zapewnić sobie możliwość przebywania na nim nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki wykorzystaniu tej technologii można również odciąć się od niedogodności tak prozaicznych, jak irytujący sąsiedzi. Najpopularniejszym rodzajem zabudowy balkonowej jest ta o konstrukcji ramowej. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim oparta jest na konstrukcji aluminiowej, która odporna jest na degradacyjne działanie wilgoci oraz innych warunków środowiskowych.

Istnieje możliwość pomalowania konstrukcji farbą proszkową w dowolnym kolorze, co wpływa nie tylko na estetykę, ale również na jeszcze większą trwałość. Inwestorzy mogą wybrać także kolor szkła. W produkowanych wariantach znajduje się szkło przezroczyste, przyciemnione, mleczne i weneckie. Do zabudowy można wykorzystać także PCV oraz poliwęglan komorowy. Cały system cechuje się bardzo łatwym montażem. Wpływa również na zwiększenie właściwości termoizolacyjnych całego mieszkania. Zastosowanie takiego rozwiązania znacznie podnosi bezpieczeństwo. Co jeszcze mają do dyspozycji klienci?

Bezramowa zabudowa balkonu

Alternatywą dla rozwiązania standardowego jest zamontowanie nowocześniejszej konstrukcji bezramowej. To nic innego jak system przesuwny złożony ze szklanych paneli bez widocznych ram. Rozwiązanie takie doskonale wpisuje się w wyznaczniki współczesnej architektury. Co warto wiedzieć w tej kwestii? Cechą charakterystyczną zabudowy bezramowej jest zespół jezdny o zakresie pracy od 90 aż do 180 stopni, co umożliwia jej montaż również na balkonach półokrągłych. Ze względu na zastosowanie szkła hartowanego zabudowy tego typu są również niezwykle trwałe na działanie czynników atmosferycznych.

W cały system wbudowane są szczeliny wentylacyjne, a w powierzchniach szklanych zdecydowano się na zastosowanie transparentnych uszczelek międzyszybowych, co niesie ze sobą ważne wartości użytkowe. W razie wątpliwości co do tego, jaka zabudowa sprawdzi się na naszym balkonie najlepiej, warto zaczerpnąć opinii specjalistów z firmy Al-met, którzy są w stanie doradzić także w kwestii

  • zabudowy tarasu
  • balustrad
  • zadaszeń

Warto również wspomnieć o tym, iż czyszczenie szyb w zabudowach bezramowych, możliwe jest od strony balkonu.