Zarówno w nowoczesnym, jak i starym budownictwie ważną częścią domów, obiektów komercyjnych oraz publicznych, a także mieszkań, są zadaszenia. Obecnie najczęściej tworzy się je w konstrukcjach stalowych lub aluminiowych z wykończeniem panelami poliwęglanowymi. Takie zadaszenia cenione są przez inwestorów za prostotę montażu, designerski i różnorodny wygląd, a także za niskie koszty wyprodukowania. Potwierdzają to fachowcy z opolskiej firmy RAMPLEX, która tworzy wysokiej klasy daszki na zlecenie wspólnot mieszkaniowych, deweloperów, zarządców pasaży handlowych, a także klientów indywidualnych. Co warto wiedzieć zatem o tworzeniu wyjątkowych zadaszeń?

Z czego tworzone są zadaszenia tarasów i balkonów?

Zadaszenia tarasów i balkonów powinny wyróżniać się lekką, ale solidną konstrukcją, która wytrzymała będzie na porywy wiatru, wilgoć i wodę, korozję, promieniowanie UV, a także na siły nacisku. Obecnie najlepszym rozwiązaniem technologicznym w przystępnej cenie, są daszki tworzone w konstrukcjach aluminiowych lub stalowych. Ich podparcia metalowe są pokryte ocynkowane i pokrywane zabezpieczającą powłoką lakierniczą w wybranym kolorze RAL. Wykończeniem zadaszenia są zaś panele poliwęglanowe komorowe lub poliwęglanowe lite, których wygląd idealnie imituje szklane szyby. Firma RAMPLEX, która w Opolu i okolicach słynie z projektowania różnych konstrukcji aluminiowych – i nie tylko – jest też w stanie wykonać zadaszenia z poliestru łukowego, a także z półprzezroczystych płyt trapezowych/falistych.

Niekiedy pracownia RAMPLEX przyjmuje zamówienia na przygotowanie daszków z podparciami z drewna klejonego. Jest ono głównie wykorzystywane przy domach jednorodzinnych, a także w przypadku rozbudowy altan i wiat.

Jak wyglądają zadaszenia tarasowe w konstrukcjach aluminiowych?

Zadaszenia tarasowe w konstrukcjach aluminiowych czy stalowych, a także z obudowami poliwęglanowymi lub poliestrowymi, mogą wyglądać podobnie. Na ogół metalowe profile nie rzucają się w oczy, a daszki przypominają szkło. Fachowcy z firmy RAMPLEX dodają, że kształty wybierane przez klientów mogą być naprawdę designerskie. Dostępne są zadaszenia tarasowe kopertowe, płaskie, łukowe na dwie strony, łukowe do czoła lub inne według koncepcji zamawiającego. Zespół z Opola podejmuje się bowiem tworzenia konstrukcji o nietypowym wyglądzie i rozmiarach. Jeden z projektantów RAMPLEX zapewnia:

Każdy projekt realizujemy w taki sposób, by funkcjonalność oraz jakość łączyć z designerską estetyką. Koniecznością jest zestawienie jej z wyglądem elewacji budynku tak, by zadaszenie dodawało mu uroku, zamiast szpecić. Nasze konstrukcje mogą zatem być stworzone w stylu skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym czy też industrialnym.

Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie tarasu czy balkonu?

Zadaszenia tarasów i balkonów mają wiele zalet, które przemawiają za ich budowaniem przy mieszkaniach w kamienicach, blokach z wielkiej płyty oraz apartamentowcach, a także przy domach jednorodzinnych, obiektach komercyjnych i budynkach publicznych. Przede wszystkim chronią one przed wilgocią, wodą, mrozem i upałami, pozwalając właścicielom zaaranżować nową przestrzeń rekreacyjną. Ponadto wygłuszają one hałasy komunikacyjne i odstraszają ptactwo.

Niewątpliwą zaletą zadaszeń aluminiowych jest też nadawanie budynkom dodatkowego uroku. Wiele nowoczesnych apartamentowców czy domów lepiej wygląda z daszkami przy tarasach, balkonach oraz przy wejściach do budynków. Nic dziwnego, że firma RAMPLEX przyjmuje wiele zleceń od różnych grup klientów, którzy zawsze liczyć mogą na doradztwo techniczne, indywidualną obsługę oraz na atrakcyjne ceny.