W miarę upływu czasu każdy, nawet ten najbardziej zadbany budynek, traci walory estetyczne.  Wynika to z faktu, że elewacja cały czas jest narażona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Na szczęście, istnieją metody, dzięki którym można usunąć zabrudzenia i odświeżyć wygląd budynku: piaskowanie i sodowanie. Usługi takie świadczy firma Rebest. Przeczytaj, kiedy warto się na nie zdecydować.

Kiedy zlecić firmie Rebest piaskowanie elewacji?

Właściciele budynków, którzy dużą wagę przykuwają do estetyki z pewnością łatwo zauważą moment, w którym kolor elewacji straci na intensywności, a budynek nie będzie wyglądał tak elegancko jak dawniej. To będzie dobry moment na piaskowanie, czyli czyszczenie murów za pomocą drobinek różnego rodzaju kruszyw (piasku, sody, pudrów roślinnych). Drobinki te, w wyniku odpowiedniej mocy ciśnienia podczas procesu czyszczenia będą odbijać się od murów,  jednocześnie usuwając brud, kurz i tłuste plamy. W efekcie czego budynki odzyskają dawny blask. Oczywiście, ważne jest to, by proces piaskowania zlecić profesjonalistom. Duże doświadczenie w tego typu pracach ma firma Rebest, zatem zlecając jej to zadanie można mieć pewność, że będzie ono dokładnie wykonane.

Czy piaskowanie elewacji jest wskazane w każdym przypadku?

Oczywiście, warto pamiętać, że nie zawsze najlepszą metodą czyszczenia budynków będzie piaskowanie. Opowiedział o tym pokrótce jeden ze specjalistów w firmy Rebest.

Na piaskowanie trzeba bardzo uważać, jeśli mury są bardzo stare. Wtedy są osłabione, a zaprawa murarska ma dużą zawartość wapna. Właśnie dlatego nasi specjaliści przed przystąpieniem do czyszczenia elewacji zawsze przeprowadzają próbę na małym fragmencie elewacji. Niekiedy okazuje się, że lepszym pomysłem będzie sodowanie. Metoda ta sprawdza się  bowiem na delikatnych powierzchniach – również na tych nowych np. na murach wykonanych z cegieł klinkierowych. Soda ma bowiem niższą twardość niż piasek kwarcowy, a metoda jaką jest sodowanie jest mniej inwazyjna.

Dlaczego warto wybrać firmę Rebest?

Ekspertami w czyszczeniu elewacji budynków są pracownicy przedsiębiorstwa Rebest. Wynika to z faktu, że firma ta specjalizuje się w tego typu pracach, posiada nowoczesne sprzęty i inwestuje w rozwój pracowników. W szczególności ważny jest ostatni z wymienionych czynników. W końcu efekt finalny czyszczenia elewacji zależy od staranności wykonania prac. Na szczęście, pracownicy Rebest na pierwszym miejscu stawiają profesjonalizm. Warto też wiedzieć, że firma świadczy usługi piaskowania i sodowania zarówno dla właścicieli jednorodzinnych domów jak i dla przedsiębiorców, zarządzających ogromnymi powierzchniami przemysłowymi. Rebest nie boi się żadnych wyzwań i jest w stanie podjąć się nawet renowacji zabytków!