Zakłady kominiarskie, wychodząc naprzeciw oczekiwań klientów, oferują niezwykle szeroki zakres usług. Świetnym tego przykładem jest działalność szczecińskiej firmy Krzysztofa Janka, która przyjmuje zlecenia na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Bez względu na to, czy przedsiębiorstwu powierzymy czyszczenie komina, uszczelnienie przewodów, czy montaż wkładów, z pewnością będziemy w pełni usatysfakcjonowani.

Twój komin w dobrych rękach

Nie od dziś wiadomo, że utrzymany w dobrym stanie komin ma kluczowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu efektywności grzewczej całej instalacji. Nagromadzona sadza prowadzić może nawet do pęknięć konstrukcji bądź pożaru obiektu. Z kolei nieszczelne przewody stwarzają ryzyko utleniania się tlenku węgla, który zbiera śmiertelne żniwo w okresie jesienno-zimowym. Chcąc uniknąć problemów i zadbać o zdrowie mieszkańców budynku, kondycję techniczną komina należy sprawdzać regularnie. Najlepiej powierzyć to zadanie uprawnionym specjalistom, chociażby renomowanemu zakładowi Krzysztofa Janka. Korzystając z usług szczecińskiej firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej, możemy być pewni, że wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu kominowego zostaną wykryte i sprawnie usunięte za niewielkie pieniądze. Podmiot przy realizacji zleceń wykorzystuje zarówno tradycyjne narzędzia kominiarskie (liny, przepychacze, grace naramienne), jak i nowoczesne urządzenia, w tym anemometr. Z kolei dzięki zastosowaniu profesjonalnych kamer, kadra przedsiębiorstwa z najwyższą dokładnością diagnozuje usterki przewodu kominowego, co przekłada się na redukcję kosztów napraw.

Kompleksowe usługi

Działalność firmy Krzysztofa Janka wykracza daleko poza okresowe kontrole i czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z wymogami prawnymi. Oferując swe usługi dla klientów indywidualnych, wspólnot mieszkaniowych oraz obiektów publicznych, wydaje ona również opinie kominiarskie. Tego typu dokument powstały w oparciu o rzetelną kontrolę instalacji, jest niezbędny np. gdy oddajemy do użytku nowo wybudowany dom lub jeśli dokonaliśmy istotnych zmian w systemie grzewczym. Na pomoc opisywanego podmiotu możemy również liczyć przy montażu wkładu kominowego, który jako podstawa systemu odpowiada za jego szczelność. Fachowcy zawsze dobierają rozwiązania dostosowane do określonej instalacji grzewczej oraz wykorzystywanego materiału opałowego. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysoką temperaturą spalin, optymalną opcją będą elementy żaroodporne, którym niestraszny jest nawet pożar sadzy. Jak podkreśla przedstawiciel zakładu Krzysztofa Janka:

Bez względu na charakter zlecenia działamy zgodnie z obowiązującymi normami, mając na celu zapewnienie optymalnego funkcjonowania instalacji. Zadowolenie interesantów to dla nas najlepsza motywacja do pracy, którą zawsze wykonujemy z naciskiem na detale i w ramach wcześniej ustalonych terminów. Dysponując bogatym zapleczem technicznym, gwarantujemy kompleksowy zakres usług. W razie potrzeby zajmiemy się odgruzowaniem przewodów kominowych, szlamowaniem czy ich rzetelną inwentaryzacją.