Znalezienie dobrego fachowca nierzadko graniczy z cudem. Mowa tu nie tylko o branży kamieniarskiej, ale o wszystkich innych dziedzinach. Na rynku funkcjonuje bardzo wiele zakładów kamieniarskich, jednakże nie wszystkie są dobre i zasługują na zaufanie. Jeśli chodzi o kamieniarzy, ich produkty powinny być przede wszystkim trwałe, służyć przez wiele lat, zgodne ze sztuką i solidne. Na co zwrócić uwagę, wybierając zakład kamieniarski? Sprawdź.

Kamieniarz - czym się zajmuje?

Mogłoby się wydawać, że zakres usług kamieniarskich nie może być szeroki, a jednak! Wiele osób myśli, że usługi kamieniarskie to tylko nagrobki i nic więcej. Większość kamieniarzy ma o wiele większy obszar działania - zajmuje się wykonywaniem blatów kuchennych, łazienkowych, schodów, a także posadzek. Nawet podczas urządzania domu, ogrodu, czy wykańczania budynków użyteczności publicznej i kościołów możemy skorzystać z usług kamieniarza. Co ciekawe, wykonują także tablice pamiątkowe.

Zakład kamieniarski - na co zwrócić uwagę?

Wybór zakładu kamieniarskiego powinien być dobrze i dwukrotnie przemyślany, gdyż od tego będzie zależeć, to jaka będzie jakość zakupionych przez nas produktów (nagrobka, podłogi, blatu czy czegoś innego). Takie rzeczy powinny być niezwykle trwałe, wykonane solidnie, tak, aby służyły przez wiele lat.

Renomowanym zakładem kamieniarskim jest z całą pewnością firma, której właścicielem jest Marek Przewłocki. Zajmuje się produkcją takich elementów jak między innymi: schody marmurowe, granitowe, z marmuru, z granitu, blaty granitowe, marmurowe, blaty łazienkowe, kuchenne - lecz to nie cała oferta tego zakładu. Współpraca z firmą Marka Przewłockiego to gwarancja terminowej i rzetelnie wykonywanej pracy.

Szukając zakładu kamieniarskiego, musimy się określić, co konkretnie szukamy i pod tym kątem powinniśmy wybrać konkretny zakład kamieniarski. Co istotne, każdy kamieniarz specjalizuje się w czymś innym, dlatego też tak ważna jest wyżej opisana kwestia. Poza tym dobry kamieniarz powinien mieć portfolio, które doskonale pokazuje, w czym konkretnie fachowiec jest najlepszy, np. jeżeli potrzebujemy blat, raczej nie powinniśmy decydować się na usługi kogoś, u kogo przeważają nagrobki. Warto wspomnieć także o tym, że bogate i ciekawe portfolio często jest oznaką popularności, a co za tym idzie - zakład posiada wielu zadowolonych klientów.

Niezależnie od tego, jakiego fachowca szukamy, powinniśmy sprawdzić opinie na jego temat. Zdecydowanie warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej - a szczególnie o takich rzeczach jak: sposób przebiegu prac, terminy, czy stawki. To podstawowe informacje, które z pewnością pomogą nam podczas wyboru.

Podsumowując, jak widzimy, zanim wybierzemy zakład kamieniarski, powinniśmy wziąć pod lupę kilka ważnych informacji, dzięki czemu dokonamy odpowiedniego wyboru. Pamiętajmy także o tym, aby nie wybierać przypadkowego zakładu, gdyż później możemy być rozczarowani. Lepiej wybierzmy renomowane miejsce, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni.