Przewód kominowy ma za zadanie odprowadzać mieszankę powietrza oraz substancji będących skutkiem ubocznym procesu ogrzewania. Musi być szczelny, żeby nie zagrażał zdrowiu i życiu lokatorów. Weryfikacja stanu powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów. Zakład Usług Kominiarskich Jan Szczepaniak przeprowadza kontrole kominów oraz w razie konieczności ich naprawę.

Zakład Usług Kominiarskich Jan Szczepaniak - badanie szczelności kanałów kominowych

Kontrola przewodów kominowych jest nie tylko obowiązkiem regulowanym prawnie, ale także czynnością, która sprzyja poprawie bezpieczeństwa użytkowników i ich komfortu. Wszelkie problemy z kominem powodują, że system wentylacji nie działa prawidłowo. To z kolei sprawia, że nie ma cugu i palenisko pieca nie działa prawidłowo. To jednak nie wszystko, ponieważ wszystkie braki w ciągłości struktury sprzyjają przedostawaniu się do pomieszczeń szkodliwych gazów, dymu różnych tlenków, które prowadzą do zaczadzenia. Należy więc regularnie przeprowadzać badanie szczelności przewodów kominowych, które trzeba zlecać specjalistom, jak firmie Zakład Usług Kominiarskich Jan Szczepaniak.

Montaż wkładu kominowego

Usługi kominiarskie obejmują badanie drożności przewodów kominowych, które stanowi podstawę do dalszych działań. Dobry kominiarz jak Zakład Usług Kominiarskich Jan Szczepaniak przeprowadzi nie tylko czyszczenie przewodu, ale także montaż wkładu kominowego ze stali nierdzewnej. Jest to konieczne w przypadku starych kominów z cegły, które są nieszczelne. Wykorzystanie wkładu to tak naprawdę doskonały sposób na to, aby szybko i sprawnie zapewnić bezpieczeństwo. Nie trzeba bowiem rozbierać komina. Wprowadza się do niego rurę, którą odprowadzane są nieczystości poza obręb budynku. To, z jakiego będzie wykonana materiału, zależy od funduszy właściciela obiektu. Nie należy tej czynności unikać. Kontrola przewodu kominowego jest podstawą zachowania bezpieczeństwa. Wszelkie nieprawidłowości powinny być od razu usuwane.