Zalety i budowa domów kanadyjskich

Materiał partnera
2019-10-21

Posiadanie własnego domu to ważny cel życiowy chyba każdego człowieka. Niestety często przeszkodą na drodze do jego osiągnięcia są wysokie koszty budowy lub kupna. Zazwyczaj tez powstają one z daleka od centrum, co nie zawsze jest dla nas wygodne. Atrakcyjną alternatywę stanowią tu domy letniskowe budowane w nowoczesnej technologii domów szkieletowych.

Rodzaje domów letniskowych

Wielu z nas marzy o zacisznym miejscu, gdzie może spędzić urlop z dala od zgiełku miasta i w towarzystwie bliskich mu ludzi. Powszechnym problemem są jednak koszty – w większości przypadków potrzebujemy kredytu na dom czy mieszkanie, a dom letniskowy to kolejny wydatek. Dzięki nowoczesnym technologiom budownictwo mieszkaniowe nieustannie się rozwija i domy letniskowe nie są tu wyjątkiem. Mamy coraz większy dostęp do rozwiązań, które są atrakcyjne cenowo, a jednocześnie oferują wysoką jakość.

Wyróżnić możemy kilka rodzajów domów letniskowych. Są to:

  • domy kanadyjskie – domy szkieletowe z drewna budowane na stałe;
  • domy holenderskie – wyposażone w koła, na których mogą być transportowane;
  • przyczepa kempingowa – przeznaczona do podróżowania wraz z nami.

Z domu letniskowego możemy korzystać nie tylko latem. Jeśli to jednak planujemy, powinniśmy wybrać konstrukcję, w której możliwa jest instalacja ogrzewania. Najlepiej sprawdzą się tu domy stacjonarne, budowane na stałe, jak domy kanadyjskie, które bez problemu mogą być wykorzystywane jako domy całoroczne. Rozwiązanie to jest bardzo popularne szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie działa specjalizująca się ich budowie firma Szwejko. Dlaczego warto wybrać dom tworzony techniką szkieletową?

Ekologiczne domy szkieletowe

Możliwość założenia instalacji grzewczej to nie jedyna zaleta domów kanadyjskich. Rosnące znaczenie ma dla nas ekologiczny styl życia. Decydujemy się na użycie produktów i materiałów przyjaznych środowisku. Domki szkieletowe doskonale odpowiadają tym kryteriom. Podstawą konstrukcji jest tu drewno, a sama konstrukcja ma być energooszczędna. Pozwoli to zmniejszyć nie tylko koszty użytkowania domu letniskowego, ale również korzystnie wpłynie na środowisko. Prostota, jaka cechuje domy szkieletowe, sprawia, że budowa przebiegać będzie szybko. Może być też prowadzona przez cały rok – jedynie położenie fundamentów wymaga odpowiedniej temperatury otoczenia. Na fundamentach układane są drewniane słupy, a na nich mocowane płyty OSB, natomiast przewody wszelkich instalacji umieszczane są w przekroju ścian – te prace możemy wykonać jeszcze przed końcem zimy. Ponadto domy kanadyjskie dzięki wykorzystaniu naturalnego, litego drewna są niezwykle wytrzymałe i przy właściwej konserwacji oraz użytkowaniu będą służyć nam przez wiele lat. Warto pamiętać przy tym, by sam projekt domu był jak najbardziej szczegółowy, ponieważ konieczne jest zastosowanie dodatkowych wzmocnień konstrukcji tam, gdzie zamierzamy ustawić cięższe sprzęty.

Opracowanie artykułu:

Szwejko Piotr Góralczyk

12-250 Szwejkówko 3 lok. 4 warmińsko-mazurskie
e-mail
www