Każdy element konstrukcyjny jakiegokolwiek budynku jest ważny i musi być wykonany poprawnie, byśmy mogli komfortowo i bezpiecznie z niego korzystać. W zakresie wylewania posadzek betonowych wysoką jakość oferuje agregat Mixokret, który cieszy się coraz większą popularnością wśród firm budowlanych. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom oraz możliwościom zastosowania tego rozwiązania.

Znaczenie wylewki betonowej

Wszyscy doskonale wiedzą, jak ogromne znaczenie w pracach remontowych i budowlanych ma odpowiednie przygotowanie powierzchni. Bez odpowiednio gładkiej wylewki betonowej niemożliwe będzie położenie stabilnej podłogi, a bez wygładzenia ścian nie będziemy w stanie ich pomalować czy pokryć tapetą. Te właśnie czynności często zabierają najwięcej czasu, ponieważ błędy popełnione na tym etapie mogą skutkować poważnymi problemami w przyszłości.

W wylewaniu posadzek betonowych nadal wykorzystywana jest metoda ręczna, traci ona jednak na popularności. O wiele częściej specjaliści z branży budowlanej, tacy jak w firmie An-Bud, sięgają po urządzenia mechaniczne wykorzystywane do mieszania składników wylewki cementowej i jej rozprowadzania na poziomych i pionowych powierzchniach. Technologia ta początkowo znajdowała zastosowanie w dużych obiektach, takich jak hale magazynowe czy zakłady produkcyjne, jednak obecnie chętnie wykorzystywana jest też w budownictwie jednorodzinnym.

Agregat Mixokret w użyciu

Urządzenie Mixokret miesza składniki luźnych zapraw, a następnie tłoczy gotową mieszankę rurami w wyznaczone miejsce pomieszczenia. Technologia ta znajduje zastosowanie zarówno podczas wylewania posadzek cementowych, jak i nakładania tynków maszynowych.

Agregat wyposażony jest w podajnik uzupełniany materiałami składowymi – między innymi piaskiem, cementem, wodą czy plastyfikatorami. Te trafiają z podajnika do komory mieszającej, a następnie przy użyciu pompy ciśnieniowej do węży, które doprowadzają ją na miejsce budowy. Sprężarka będąca elementem urządzenia pozwala skutecznie dostarczać wylewkę cementową z poziomu gruntu do prac na wysokości.

Po wylaniu posadzki jej powierzchnia powinna zostać utwardzona, a następnie zacierana mechanicznie w celu wyrównania warstwy wierzchniej oraz wzmocnienia jej struktury. Efektem tego jest również zmniejszone pylenie posadzki betonowej.

Wśród zalet urządzenia wymienić należy przede wszystkim możliwość pracy na budowie bez prądu. Agregat Mixokret wyposażony jest we własny silnik, zatem doskonale sprawdzi się również w przypadku awarii. Betonowe posadzki wylewane za jego pomocą powstają szybciej niż te wykonywane metodą ręczną, a przy tym wyróżniają się lepszą jakością wykonania – są trwałe, odporne na ścieranie, a przy tym gładkie.