Granit to piękny kamień, który jest obecnie naprawdę coraz częściej stosowany nie tylko w przemyśle pogrzebowym. Wręcz przeciwnie jego świetność jako elementu dekoracyjnego oraz części aranżacji domów czy mieszkań wraca. Niczym w epoce wiktoriańskiej, granit stosowany jest obecnie do naprawdę wielu różnych ciekawych rzeczy w domu. Jak przedstawiają się jego najważniejsze zalety?

1) wielofunkcyjność

Przede wszystkim warto podkreślić jedną bardzo istotną zaletę granitu, jaką jest zdecydowanie jego wielofunkcyjność. W czym dokładniej się ona przejawia? Otóż z takiego granitu można wykonać naprawdę bardzo wiele różnych elementów aranżacji zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Jak dokładniej przedstawiają się tutaj różnego rodzaju przykłady?

Przede wszystkim popularność zyskują schody granitowe – prezentują się one bardzo elegancko. Dalej, często stosowana jest także kostka kamienna granitowa, z której tworzone są podjazdy, drogi czy chodniki. Do tego oczywiście dochodzą krawężniki granitowe. Warto jeszcze podkreślić, że z granitu wykonywany jest także kamień murowy.

2) praktycyzm

Na drugim miejscu zalet granitu można umieścić jego wyjątkowy praktycyzm. Przede wszystkim, istotne jest tutaj to, że granit jest bardzo odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. To jeszcze oczywiście nie wszystko, ponieważ także cechuje go naprawdę wysoki poziom odporności na wszelkie upadki, pęknięcia, złamania itp. Słowem, świetnie się on sprawdza i jest bardzo wytrzymały.

Co więcej, jest to naprawdę bardzo ekologiczny materiał. Tutaj nikt nie może w żaden sposób powiedzieć, że taki materiał jak granit nie wpasuje się we współczesne eko trendy.

3) dekoracyjność

Warto także zaznaczyć, że granit jest również materiałem bardzo dekoracyjnym. Takie schody granitowe czy różne inne elementy naprawdę doskonale wręcz się sprawdzają, jeśli idzie o walory estetyczne. Po pierwsze, dodają od razu pewnego ponadczasowego wdzięku i klasy. Po drugie zaś, doskonale wpasowują się w różnego rodzaju dzisiaj bardzo modne style, takie chociażby jak styl industrialny.

Specjaliści od granitu

Na koniec trzeba trochę powiedzieć jeszcze o tym, gdzie w zasadzie można znaleźć takiej wysokiej jakości granit. Oczywiście będzie to przede wszystkim firma K.R. Michalscy w Strzegomiu. Ci mistrzowie kamienia obrabiają go na bardzo różne sposoby, tworząc tym samym piękne i warte spostrzeżenia elementy aranżacyjne. Cenieni są oni także z uwagi na niekonwencjonalne rozwiązania oraz naprawdę wysoką jakość wyrobów.