Maszyny dźwigowe składają się ze specjalnych wyciągarek oraz wychylnego wysięgnika o odpowiednio dobranych parametrach, co pozwala na efektywne podnoszenie i opuszczanie danego ciężaru, a także jego przemieszczanie w terenie. Dlatego są niezbędne podczas załadunków, montażu reklam czy nawet akcji ratowniczych w wypadkach drogowych. Jednak głównie używane są podczas budowy czy prac remontowych. Dowiedz się, jaką maszynę najlepiej wybrać do konkretnych potrzeb.

Maszyny dźwigowe jako podstawowe narzędzie do wykonywania prac budowlanych

Są używane głównie ze względu na ich daleki zasięg oraz duży kaliber udźwigu ciężkich materiałów i przedmiotów. Ponadto stosuje się je także:

  • przy neonów, 
  • do pomocy przy wypadkach drogowych,
  • załadunkach lub rozładunkach,
  • w budownictwie drogowym,
  • w budownictwie mieszkaniowym,
  • w budownictwie kolejowym,
  • podczas działań montażowych lub demontażowych oraz innych sytuacjach, wymagających pomocy dźwigów samochodowych.

Wymienione usługi oferowane są przez firmę BS Usługi Dźwigowe na terenie województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Poprzez wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowanych pracowników, przedsiębiorstwo może pochwalić się wysoką jakością wykonywanych usług oraz wysokim poziomem profesjonalizmu. 

Specyfikacja maszyn

Należy pamiętać, że w przypadku maszyn budowlanych, istnieją kwestie regulacji prawnych. Mianowicie urządzenia techniczne, takie jak żuraw, podlegające dozorowi technicznemu, powinny być eksploatowane zgodnie z instrukcją i użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Wspomniane żurawie samojezdne występują w wariantach o udźwigach 18 oraz 35 ton i wysięgu 18, 29 i 30 metrów. Przedsiębiorstwa zazwyczaj mają w swojej ofercie i obsługują żurawie samochodowe starych oraz nowych generacji, wedle uznania klienta. Wypożyczając maszynę dźwigową, zleceniodawca posiada dodatkową możliwość skorzystania z pomocy i usług profesjonalnego operatora maszyny, pracownika firmy. Jest to wspaniałe rozwiązanie problemu dla osób, które nie mają pojęcia o obsługiwaniu tego typu urządzeń i z dźwigami mają pierwszą styczność.