Zastosowanie wyrobów silikatowych przy budowie obiektów

Materiał partnera
2019-06-07
Producent wyrobów silikatowych

Wyroby silikatowe są coraz chętniej wybieranymi materiałami konstrukcyjnymi przy budowie różnego rodzaju obiektów użytkowych. Inwestorzy zainteresowani są zarówno bloczkami, jak i cegłami silikatowymi, które charakteryzują się przede wszystkim sporą wytrzymałością na wszelkie obciążenia oraz trudne warunki. Czym dokładnie jeszcze wyróżniają się popularne silikaty?

Gładkie bloczki

Jednym z podstawowych wyrobów silikatowych są specjalne bloczki. Mają stosunkowo szerokie zastosowanie – przygotowuje się bowiem z nich zarówno kompletne ściany nośne zewnętrzne i wewnętrzne, jak i fundamentowe czy piwniczne. Bez większych problemów można je zastosować w różnego rodzaju obiektach użytkowych ze względu chociażby na doskonałe parametry wytrzymałości na ściskanie. Niewątpliwym atutem bloczków silikatowych jest też ich estetyka, którą uzyskuje się poprzez równą, gładką powierzchnię. Do zalet tego typu wyrobów zalicza się też dobrą izolacyjność akustyczną.

Warto pamiętać, by przy zakupie silikatów korzystać wyłącznie z oferty renomowanych producentów tego typu wyrobów. Dzięki temu zastosowane do budowy obiektu materiały będą charakteryzować się deklarowanymi parametrami i tym samym doskonale sprawdzą się przy wszelkiego typu konstrukcjach. Jednym z wiodących producentów silikatów jest firma Vilpol Wilamowscy Sp.j., której szeroki asortyment obejmuje również inne wyroby, w tym m.in. cegły silikatowe. Czym konkretnie się charakteryzują i jakie jest ich zastosowanie?

Estetyczny materiał wykończeniowy

Do grona wytrzymałych silikatów zaliczają się zatem również wspomniane cegły. Są one wykorzystywane m.in. jako materiały wykończeniowe do wnętrz obiektów użytkowych. Cegły silikatowe proponowane przez renomowanych producentów występują w różnych wariantach, co pozwala zastosować je do wykonania dekoracyjnych detali, ale też architektury znajdującej się w przydomowych ogrodach: altan czy ogrodzeń. Z cegieł silikatowych powstają przemurowania w budynkach.

Silikaty są wyrobami, które posiadają wiele zalet. Są wytrzymałe, estetyczne, ale przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Cegły czy bloczki można z powodzeniem poddać recyklingowi, dlatego wyroby silikatowe będą rozwiązaniem rekomendowanym dla inwestorów stawiających na ekologię. Tworzy się z nich konstrukcje wyróżniające się wysoką precyzją, a dodatkowym atutem jest wspomniana już wysoka izolacyjność akustyczna. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są coraz popularniejszym materiałem wykorzystywanych przy wznoszeniu obiektów użytkowych. Należy jednak pamiętać, by wyroby silikatowe nabywać wyłącznie u sprawdzonych, renomowanych producentów, co zagwarantuje doskonałą jakość materiałów.

Opracowanie artykułu: