Badanie termowizyjne pozwala zweryfikować poziom izolacyjności cieplnej konkretnego budynku. Dzięki temu można nabyć wiedzę, czy nie dochodzi w nim do niekontrolowanego uciekania ciepła, co jest istotne zwłaszcza w kontekście wysokości rachunków za ogrzewanie. Firma budowlana Majster-Pur zajmuje się realizacją tego typu badań oraz wykonywaniem izolacji termicznej metodą natryskową. Zapoznaj się ze szczegółami i zadbaj o ciepło w swoim domu.

Kiedy warto zlecić wykonanie badania termowizyjnego i czego można się dowiedzieć

Badanie termowizyjne realizowane przez firmę Majster-Pur pozwala zweryfikować szczelność cieplną budynku. Specjaliści na podstawie przeprowadzonego testu z wykorzystaniem kamery, będą w stanie wskazać miejsca występowania mostków termicznych, braki w instalacjach izolacyjnych oraz błędy widoczne w zastosowanej metodzie docieplenia. Dzięki temu potencjalny inwestor lub mieszkaniec konkretnego budynku zdobędzie wiedzę, w jaki sposób poprawić izolację cieplną.

Takie badanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które zastanawiają się nad zakupem domu z rynku wtórnego. Z pozoru piękny dom może bowiem okazać się nieszczelny, co przełoży się na wysokie rachunki za ogrzewanie w przyszłości. Warto więc posiadać tę wiedzę odpowiednio wcześniej i podjąć świadomą decyzję. Badanie termowizyjne to również świetna alternatywa w przypadku osób, które chcą obniżyć koszty wydatkowane na ogrzewanie. Jeśli więc rachunki w ostatnim czasie stale rosną lub niektóre z pomieszczeń w domu wychładzają się zdecydowanie szybciej, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z firmy budowlanej Majster-Pur.

Co robić w przypadku wykrycia nieszczelności?

Jeśli pomieszczenia w budynku zbyt szybko się wychładzają, a izolacja nie spełnia już swojej podstawowej roli, warto zdecydować się na zastosowanie izolacji natryskowej, zwłaszcza jeśli podczas badania termowizyjnego wykryto rażące nieprawidłowości. Usługę tę w swojej ofercie również posiada Majster-Pur Firma Budowlana Ewelina Wyrozębska, która jest wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej marki LALLAFOM® USA na region środkowo-wschodni kraju.

Zabieg ten wykonuje się przy użyciu natryskowej piany izolacyjnej. Dzięki niemu klienci otrzymają nie tylko zdecydowanie lepszą izolację cieplną, ale także izolację akustyczną oraz zabezpieczenie przed wilgocią, grzybem i bakteriami. Warto więc zdecydować się na wykonanie badania termowizyjnego i na podstawie uzyskanego wyniku podjąć właściwe kroki. Inwestycja w izolację natryskową będzie opłacalna w dłuższej perspektywie. Rozwiązanie to zredukuje wysokość rachunków i będzie działać bez zarzutu przez długi okres. Izolacja natryskowa jest więc gwarancją wieloletniego spokoju i ciepła.