Blog Panoramy Firm

Znaczenie betonowych podmurówek i słupków w budowie ogrodzeń

Materiał partnera
2019-07-15
betonowa podmurówka

Podmurówki betonowe i słupki betonowe mają szerokie zastosowanie w budowie ogrodzeń. Mogą stanowić element dekoracyjny ogrodzenia z siatki, paneli, czy też drewnianego. Dodatkową zaletą podmurówki jest to, że pełni funkcję murka oporowego, zapobiegając osuwaniu się ziemi. Dlaczego warto wykorzystywać je w budowie ogrodzeń i przy jakich obiektach najlepiej się sprawdzą?

Betonowe ogrodzenie – gdzie się sprawdzi?

Myśląc o betonowych ogrodzeniach, bardzo często mamy w głowie szarobure, odlewane w całości elementy, które możemy zauważyć na przykład przy szkołach lub kościołach. Nic bardziej mylnego! Podmurówki mogą stanowić niezwykle estetyczny element dekoracyjny, który uzupełnia się przy pomocy siatek, paneli lub drewna. W ten sposób uzyska się ogrodzenie wyjątkowo trwałe, które będzie miało unikatowy wygląd. Rozwiązanie to nadaje się zarówno do domów budowanych w stylu klasycznym, jak i projektów nowoczesnych. 

Betonowe ogrodzenia w przemyśle? Jak najbardziej! Chcąc ogrodzić siedzibę swojej firmy lub magazynu, zwykle poszukujemy rozwiązania nie tylko trwałego, ale też stosunkowo taniego. Przy pomocy gotowych betonowych podmurówek i słupków budowa ogrodzenia będzie nie tylko tania, ale także szybka. Słupki betonowe znalazły zastosowanie również przy budowie ogrodzeń z siatki leśnej. Wysokiej jakości podmurówki oraz inne elementy betonowych ogrodzeń oferuje między innymi firma BUDPOL, której siedziba znajduje się w miejscowości Goraj. Osoby, które nie są do końca przekonane, czy betonowe ogrodzenie sprawdzi się w przypadku ich posesji, w każdej chwili mogą poprosić o pomoc przedstawiciela przedsiębiorstwa, który doradzi, jakie materiały sprawdzą się najlepiej.

Dlaczego warto?

Beton jest materiałem przede wszystkim niezwykle trwałym i odpornym na erozję. Wśród największych zalet betonowych podmurówek i słupków można wymienić przede wszystkim:

  •     Wszechstronność – w zależności od sposobu wykończenia, przy ich pomocy można uzyskać zarówno styl industrialny, jak i klasyczny lub nowoczesny. Sprawdzą się w przypadku domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych, czy też budynków instytucji publicznej.
  •     Dowolność formy – betonowe elementy ogrodzeń można formować w przeróżne kształty i grubości, aby dostosować je do oczekiwań właściciela danej posesji.
  •     Trwałość – nie wymagają regularnej renowacji, jak ma to miejsce na przykład w przypadku drewna.
  •      Odporność – bardzo rzadko dochodzi do uszkodzenia mechanicznego, a i te łatwo można naprawić, poprzez wymianę pojedynczego elementu.
  •     Aranżacja – betonowe podmurówki i słupki można wykończyć w dowolny sposób, przy użyciu farb lub przeróżnych materiałów budowlanych.
Opracowanie artykułu:

Budpol Radosław Bednarz

ul. Janowska 44, 23-450 Goraj lubelskie
e-mail
www