Żurawie i podnośniki – przy jakich pracach budowlanych przydadzą się najbardziej?

Materiał partnera
2019-08-09
Budowa domu

Wykorzystanie w procesie budowy nowoczesnych żurawi oraz podnośników koszowych niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze prace wykonywane mogą być wyraźnie szybciej, a po drugie, co może wyda się ważniejsze, znacznie bezpieczniej. Maszyny tego typu swoją ogromną renom zawdzięczają przede wszystkim możliwości bardzo uniwersalnego zastosowania. O czym konkretnie mowa?

Wykorzystanie dźwigów i żurawi w procesie budowy

W zasadzie trudno byłoby sobie wyobrazić jakikolwiek plac budowy bez wykorzystania dźwigów. To one umożliwiają transport ciężkich elementów w płaszczyźnie pionowej, bez konieczności angażowania środków dodatkowych i siły ludzkich mięśni. Dlatego właśnie dźwigi i żurawie najczęściej spotkać można podczas wykonywania prac związanych z montażem konstrukcji stalowych. Dźwigi doskonale sprawdzą się także podczas montażu elementów więźby dachowej, a tym przypadku, precyzja jest niezwykle istotna. Niemniej jednak rzadko która firma budowlana może pozwolić sobie na zakup dźwigu. Wiąże się to nie tylko z ogromnymi kosztami, ale także z koniecznością zapewnienia maszynie odpowiedniego serwisu i konserwacji.

Dlatego z ekonomicznego punktu widzenia, znacznie lepiej jest zdecydować się na wynajem. Wyróżniające się na rynku usługowym firmy, do których zdecydowanie zalicza się ta, prowadzona przez Tadeusza Matysiaka, zapewniają szybką realizację zlecenia. Można mieć także pewność, iż dźwig będzie obsługiwany przez doświadczonego operatora. A jak sprawa wygląda w przypadku podnośników?

Podnośniki – kiedy warto skorzystać?

Przemyślana konstrukcja podnośników koszowych pozwala przetransportować pracowników na znaczną wysokość przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich względów bezpieczeństwa. Podnośniki wyjątkowo często stosowane są podczas remontów. Zarówno tych związanych z elewacją, jak i pokryciami dachowymi. Widok z góry z pewnością przyda się również podczas kontroli stanu rynien. Można w ten sposób sprawdzić, czy np. poprzez nagromadzenie się liści, nie doszło do zatoru. W momencie, w którym taki problem zaistnieje, można go bardzo sprawnie usunąć.

Ogromną zaletą podnośników koszowych jest to, iż są to konstrukcje samojezdne. Umożliwia to dotarcie na de facto każdy plac budowy, bez obaw o warunki terenowe. Wykorzystanie nowoczesnych podnośników niesie ze sobą jeszcze jeden, niezwykle praktyczny aspekt. Podczas wykonywania prac nie ma konieczności montażu, a następnie demontażu często bardzo drogich rusztowań. Z usług podnośnikowych często korzystają także przedstawiciele branży reklamowej, którym zależy na stworzeniu wysoko usadowionego banneru. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż zarówno dźwigi, jak i podnośniki bardzo ułatwiają przy montażu i konserwacji oświetlenia drogowego.

Opracowanie artykułu:

Tadeusz Matysiak Zakład Usługowo-Transportowy

ul. Bosmańska 29A/22, 75-257 Koszalin zachodniopomorskie
e-mail
www