Czy warto wysłać dziecko na trening?

Materiał partnera
2019-06-05
Rugby dla dzieci

Od zawsze wiadomo, że najlepszą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci, jest uprawianie aktywności fizycznej, bądź realizacja pasji i rozwijanie talentów. Aktualnie jest wiele możliwości rozwoju dzieci w nawet najbardziej nietypowych kierunkach. Aktywność u dzieci jest ważna, a tę można im zapewnić na wiele sposobów. Dyscyplin sportowych jest wiele i często ciężko stwierdzić, która będzie najlepsza dla naszych pociech. A może warto spróbować czegoś nowego?

Dlaczego nie rugby?

Bez wątpienia rugby jest idealnym sportem dla dzieci. Według ekspertów jest to jedna z najlepszych dyscyplin, jaką dzieci mogą uprawiać. Sport ten wiąże się z wieloma zaletami, lecz w pierwszej kolejności należy zaznaczyć, iż w początkowym etapie szkolenia dzieci uprawiają bezkontaktową formę tej dyscypliny. Nazywa się ona „Rugby TAG”. Dopiero w w dalszym etapie dzieci zaczynają się uczyć, jak grać w kontakcie, jednak nadal nie jest to wersja sportu, którą zobaczyć można w telewizji. Na tym etapie dzieci zaczynają się przewracać, jednak dopiero w szkole średniej gra zaczyna przybierać formę, jaką uprawiają dorośli gracze. Dlaczego warto posłać dziecko na rugby? Przede wszystkim dziecko może wiele się nauczyć. W odróżnieniu od innych dyscyplin sportowych, w rugby nie ma możliwości, aby mecz został zdominowany przez jednego, najlepszego gracza. Potrzebny jest udział wszystkich zawodników, dzięki czemu każdy zawodnik jest w pełni zaangażowany w trwającą rozgrywkę. Nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo dzieci. Dzieci trenujące rugby w pierwszej kolejności uczą się bezpiecznego poruszania się i kontaktu.

Sport uczy

Akademia Rugby Hegemon, która prowadzi zajęcia Rugby dla dzieci (w Bytomiu, Mysłowicach, a niedługo także w Katowicach) podkreśla, iż mali sportowcy każdej dyscypliny uczą się szacunku do trenerów, sędziów i siebie samych. W rugby jest to tym bardziej przestrzegane. Dla przykładu, gdy dochodzi do faulu podczas gry, zawodnik, który jest winny, wezwany przez sędziego, jest zobowiązany zachować ciszę, podczas rozmowy z sędzią. Należy także zaznaczyć, że zajęcia rugby na Śląsku, są zajęciami w ogólnorozwojowymi. Podczas gry, zawodnicy uczą się także podejmować trudne decyzje i rozwijają umiejętność analizy i dedukcji, a niejednokrotnie zostało dowiedzione, że takie umiejętności, nauczone na boisku, zostają na dłużej i są wykorzystywane na innych płaszczyznach życia. Dodatkowo dzieci uczą się gry w zespole. Poprzez dużą ilość interakcji między członkami zespołu, rozwijają takie umiejętności jak praca w zespole, bezkonfliktowe rozwiązywanie problemów itp. Rugby na Śląsku uczy odpowiedzialności za własne czyny, a także odpowiedzialności za współzawodników. Różnego rodzaju wyjazdy na zawody pozwalają dzieciom nabrać dużej pewności siebie, a także nawiązać nowe znajomości, które niejednokrotnie zostają na lata. Niewątpliwym plusem powyższej akademii, jest polityka prorodzinna. Angażuje ona do zabawy również rodziców, którzy wspierają dzieci na treningach i turniejach oraz pomagają budować "uśmiechnięta" Akademię. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która w pierwszej kolejności na uwadze ma bezpieczeństwo i wzajemny szacunek.

 

Opracowanie artykułu:

Fundacja Hegemon Akademia Rugby

ul. Sokoła 6 lok. 6, 41-902 Bytom śląskie
e-mail
www