Agregat prądotwórczy dla domku letniskowego

Materiał partnera
2020-01-30

Wiele osób mieszkających w dużych miastach, czy w blokach i kamieniach, spędza weekendy we własnych domkach działkowych oraz letniskowych. Niestety wiele z nich nie posiada odpowiednich przyłączy elektrycznych, czy tym bardziej teletechnicznych, co znacznie utrudnia komfortowy wypoczynek. Jak zatem poradzić sobie z takim problemem? Sposób jest jeden – zakup odpowiedniego agregatu prądotwórczego. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę!

Wybieraj agregaty o odpowiedniej mocy

Agregaty prądotwórcze na działce wypoczynkowej, czy ogrodowej potrzebne są do prac remontowych, do utrzymania ogrodu w odpowiednim stanie, do zasilania urządzeń elektrycznym w domu, czy też do wielu innych prac. Wybierać zatem należy agregaty o mocy, która spełni takim wymaganiom. Dobrymi parametrami generatorów prądu dla osób prywatnych, są zatem: moc maksymalna prądnicy na poziomie 3000 W, moc silnika na poziomie 6,5 KM, oraz napięcie 230 V. Wysokie własności zapewnia między innymi zasilany benzynowo agregat P2000 Briggs&Stratton, który wyróżnia się również łatwą w przenoszeniu konstrukcją. Posiada ona bowiem nie tylko odpowiednie uchwyty, ale także kompaktową budowę, idealną do załadowania do bagażnika samochodowego.

Dużą zaletą sprzętów od wymienionego producenta jest również to, że jego agregaty wyposażone są w woltomierze, a także, że działają one w funkcji prostownika! Agregat P2000 posiada komputerową stabilizację napięcia, zabezpieczenie przepięciowe, czujniki poziomu oleju, oraz system Power Smart, zapewniający optymalizację mocy silnika tak, aby nie eksploatować go nadmiernie i aby uzyskiwać odpowiednią energooszczędność. Chcesz latem zasilać laptop lub komputer i telewizor agregatem? Ten sprzęt nada się do tego idealnie, zwłaszcza, że waży on zaledwie 24 kilogramy…

Nie zapomnij o akustyce!

Nowoczesne i większe agregaty prądotwórcze wykorzystywane przez rolników, czy przez organizatorów koncertów są niestety stosunkowo głośne. W przypadku urządzeń dla kampingów, czy domów letniskowych i działkowych, przygotowywane są takie technologie, aby zminimalizować hałas. Zwracaj zatem uwagę na agregaty z chromowanym tłokiem. To on zapewnia cichą i równą pracę, przy wysokich wskaźnikach energooszczędności. Warto, aby nasz agregat posiadał również gumowy stabilizator i poduszki silnika tak, aby ograniczyć drgania. Dzięki temu sprzęt będzie działał bardzo wydajnie, ale przy tym cicho!

Gwarancje w cenie!

Przy zakupie agregatu prądotwórczego warto również zwracać uwagę nie tylko na zakres jego pracy, wygląd, czy poziom hałasu, jaki generuje. Ważne jest także to, aby kupować sprzęt objęty długą – przynajmniej dwuletnią – gwarancją. Ważny jest także serwis pogwarancyjny, czy możliwość łatwego kupowania elementów wymiennych w danym generatorze, np. akumulatora. Jeśli ważna jest zatem dla Ciebie wysoka obsługa, koniecznie zainteresuj się ofertą sklepu ogrodniczego PLANTAGO. To tam kupisz swój wymarzony agregat. Ile powinien kosztować ten dla domku letniskowego? Ceny wahają się w zależności od mocy, czy standardu oraz zakresu zastosowania. Do różnych prac ogrodniczych oraz zasilania małego domku wystarczy nawet generator za około 1000 złotych. Nie brak jednak na rynku sprzętów za ponad 7 tysięcy zł. Tu warto zainteresować się kolejnym, bardziej zaawansowanym modelem firmy Briggs&Stratton PROMAX 9000EA. 

Opracowanie artykułu:

Plantago Sklep ogrodniczy

ul. Warszawska 281, 26-110 Skarżysko-Kamienna świętokrzyskie
e-mail
www
telefon