Balustrady – gdzie warto je zastosować i jakie rodzaje proponują producenci?

Materiał partnera
2019-06-26

Balustrady stanowią jeden z najważniejszych elementów zabezpieczających użytkowników poszczególnych obiektów i nie tylko. Stanowią możliwość łatwiejszego korzystania np. ze schodów, a spore możliwości w zakresie ich przygotowania sprawiają, że stały się one także jednym z istotnych elementów aranżacji. Co zatem dokładnie znajduje się w rozbudowanej ofercie renomowanych producentów balustrad?

Zabezpieczenie balkonu

Znajdujące się na wyższych kondygnacjach budynku balkony to wyznaczona przestrzeń, która daje możliwość na relaksowanie się na świeżym powietrzu. Ze względu jednak na umieszczenie balkonu, musi on być w odpowiedni sposób przystosowany do korzystania z niego. Priorytetowe są kwestie związane z bezpieczeństwem – ochronę użytkowników przed wypadnięciem z balkonu otrzymuje się właśnie poprzez zastosowanie funkcjonalnych balustrad. W przypadku balkonów są one również istotnym elementem elewacji, dlatego liczy się jakość ich wykonania i walory estetyczne.

Renomowani producenci balustrad, do których grona należy firma Boyk, są w stanie zaproponować swoim klientom wiele typów balustrad na tarasy czy balkony. Takie balustrady zewnętrzne charakteryzują się przede wszystkim zastosowaniem materiałów nierdzewnych do ich produkcji, co zapewnia odporność nawet przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Balustrady mogą zawierać w takim wypadku nowoczesne przeszklenia, co czyni je atrakcyjnym wyborem do modernistycznych obiektów. Gdzie jeszcze sprawdza się takie zabezpieczenie?

Estetyka przede wszystkim

Sprawdzony producent balustrad będzie w stanie przygotować swoje wyroby tak, by spełniały one najwyższe wymogi w zakresie nie tylko wytrzymałości, ale i świetnego wyglądu. Z tego względu balustrady stosuje się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków. Doskonale współgrają ze schodami – wchodzenie po nich na wyższe kondygnacje bez właściwego zabezpieczenia to zagrożenie upadkiem z wysokości, o czym należy pamiętać. Interesującym rozwiązaniem są nowoczesne balustrady samonośne.

Zapewniają one wręcz nieograniczone możliwości w zakresie ich projektowania oraz maksymalne dopasowanie do wybranych przestrzeni. Świetną metodą na uzyskanie zabezpieczonych właściwie schodów o indywidualnym charakterze jest zastosowanie właśnie balustrad samonośnych. Mocowanie punktowe pozwala na zastosowanie takiej balustrady w dowolnym miejscu, co jest jej niewątpliwym atutem. Warto swój wybór przeanalizować jednak poprzez konsultacje ze sprawdzonym producentem balustrad. Doradzi on optymalne rozwiązania, a następnie przygotuje balustradę zgodną z oczekiwaniami klienta.

Opracowanie artykułu:

Boyk Adam Kolak

ul. Dziubińskiej 13, 06-400 Ciechanów mazowieckie
e-mail
www
telefon