Poczujemy się bezpiecznie we własnym domu, kiedy zainstalujemy monitoring. Nie tylko podczas przebywania w domu, ale też i w czasie naszej nieobecności, możemy mieć pewność, że nikt niepożądany nie wejdzie do budynku. W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości zabezpieczenia się przed włamywaczami. Z pewnością są nimi domofony i alarmy. Istotne są urządzenia, ale też ich montaż przez odpowiednią firmę instalacyjną. Monitoring musi działać bez zarzutów. Fachowiec podpowie nam, jakie urządzenia, w tym kamery będą odpowiednie do naszego domu.

Alarm

Alarm odstraszy złodzieja. Możemy zamontować cichy alarm i sami uruchamiamy system za pomocą pilota. Cichy, bo nie włączy się syrena. Możemy go zamontować tylko w tej części budynku, w której nie przebywamy. Czujniki namierzą włamywacza, a firma ochroniarska zostanie automatycznie o tym powiadomiona i pojawi się natychmiast. Jeśli intruz dostanie się frontowymi drzwiami, gdzie alarmu nie ma, przyciskiem na pilocie, wezwiemy pomoc. Oprócz alarmu niezwykle przydatny jest np. monitoring

Jaki domofon zainstalować?

Domofon cyfrowy, analogowy, analogowo-cyfrowy, wideofon czy lepszy byłby bramofon? Wybór odpowiedniego urządzenia, nie jest taką prostą sprawą. Zdajmy się na pomoc specjalisty, który zna się domofonach, bo zajmie się ich podłączaniem i konserwacją. Wiadomą rzeczą jest, że psuje się jak wszystkie sprzęty elektroniczne. Mając dobrego fachowca pod ręką, jak firmę Paweł Wochal Alarm Serwis Centrum, która nie tylko zajmuje się instancją, ale też konserwacją i naprawą, w razie potrzeby, mamy się do kogo zwrócić.

Automatyka do bram

Automatyka do bram pozwala zdalnie otwierać i zamykać bramę. Nie wychodzimy na zewnątrz, żeby ją ręcznie otworzyć, bo mamy możliwość zrobienia tego zdalnie. Automatyka do bram musi mieć odpowiedni napęd, zamek elektromagnetyczny, ciężar skrzydła, wymiar słupka nośnego. Automatyka do bram przesuwnych i skrzydłowych zapewnia nie tylko wygodę, ale też jest gwarancją bezpieczeństwa. System automatyczny składa się ze specjalnego odbiornika radiowego, fotokomórki, podstawy montażowej i pilota. W sprzedaży są dostępne systemy do bram przesuwnych z różnymi rodzajami napędu.

Telewizja przemysłowa

Stosowana jest w instytucjach, firmach, domach jednorodzinnych, na posesjach prywatnych i placach użyteczności publicznej. Telewizja przemysłowa pozwala na stały podgląd tego, co dzieje się na danym terenie. Dzięki zapisowi ustalimy sprawców włamania, możemy wystąpić np. o odszkodowanie. Możemy skontrolować również pracowników. W domu mamy nadzór nad starszą osobą czy dzieckiem oraz wynajętą opiekunką. Sterowanie może odbywać się za pośrednictwem Internetu.