Woda, która pod wysokim ciśnieniem uwalniana jest ze specjalnych urządzeń myjących, doskonale sprawdza się do czyszczenia nawet bardzo trudnych zabrudzeń. Strumień z dużą siłą rozbija je, powodując dokładne umycie powierzchni. Za pomocą nowoczesnych urządzeń wysokociśnieniowych można czyścić zarówno spore, jak i niewielkie elementy – kiedy dokładnie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Urządzenia wysokociśnieniowe do zastosowań domowych

Choć wysokociśnieniowe myjki kojarzą się nam najczęściej z profesjonalnym sprzętem o dużej mocy i wydajności, to istnieją także na rynku modele mniejsze, sprawdzające się do użytku domowego. Kompaktowy sprzęt pozwoli na usunięcie zabrudzeń z tarasu, mebli ogrodowych czy innych elementów architektury zewnętrznej. Wysokie ciśnienie, z jakim uwalniana jest woda i specjalny środek czyszczący, daje możliwość niezwykle precyzyjnego umycia pojazdów: rowerów, motocykli czy samochodów.

Wyższej klasy sprzęt charakteryzuje się też nieco większymi gabarytami. Wzrasta również jego efektywność. Pozwala to na czyszczenie niełatwych zabrudzeń na rozmaitych powierzchniach, np. na kostce brukowej lub elewacji. Tego typu sprzęt powinien być jednak właściwie serwisowany. Naprawy bieżące i czynności konserwacyjne urządzeń wysokociśnieniowych to zadania dla wyspecjalizowanego serwisu. Jedną z firm świadczących takie usługi jest Jmk Serwis, a rozbudowana oferta obejmuje też wiele interesujących modeli wysokociśnieniowych myjek na sprzedaż. Co jeszcze można czyścić za ich pomocą?

Mycie wysokociśnieniowe w przemyśle

Zakłady produkcyjne czy przemysłowe to miejsca, w których niezwykle ważne jest utrzymanie czystości. Składają się one przeważnie z wielkopowierzchniowych obiektów. Ich czyszczenie to niełatwe zadanie, które dodatkowo wymaga zastosowania sprzętu nie tylko dobrze usuwającego zabrudzenia, ale też zapewniającego pożądaną wydajność. Specjalistyczne urządzenia wysokociśnieniowe do zastosowań przemysłowych dostępne są w wariancie z podgrzewaniem wody, jak i bez niego.

Praca w trudnych warunkach to narażanie sprzętu na działanie szkodliwych czynników. Zastosowanie stali nierdzewnej i mosiądzu do skonstruowania urządzeń wysokociśnieniowych sprawia, że są one odporne np. na szkodliwy wpływ słonej wody lub tłuszczu. Są to substancje, które z powodzeniem również można za pomocą takich myjek usunąć z każdej niemal powierzchni. Dobrze serwisowany sprzęt, który jest dopasowany do konkretnych warunków pracy, zapewni więc efektywność pozwalającą na regularne utrzymywanie sterylnej czystości nawet w rozbudowanych zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych.