Co zrobić ze starymi pudłami kartonowymi, w domu?

Materiał partnera
2019-07-04

Każdy w domu posiada więcej bądź mniej pudeł kartonowych. Niektóre większe, niektóre mniejsze. Czasem pełnią one praktycznie funkcje, często jednak leżą gdzieś w kącie, zawadzając i zbierając kurz. Można je jednak wykorzystać na wiele sposobów. Odpowiednio dobrane, a nawet ozdobione mogą wkomponować się w wystrój pokoju, dodając mu jednocześnie przestrzeni.

Przede wszystkim transport

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że nie warto pozbywać się starych kartonów. Mogą one być wykorzystane na wiele różnych sposobów, nie wspominając o ewentualnej przeprowadzce, czy wykonaniu przesyłki pocztowej. Kartony klapowe doskonale się do tego nadadzą. Są one lekkie, wytrzymałe, a do tego bardzo pojemne. Mogą one zmieścić wiele rzeczy. Nadają się zarówno do transportu i zabezpieczenia odzieży, jak i większych urządzeń elektronicznych, a sam proces przeprowadzki, jest dzięki nim znacznie łatwiejszy i szybszy. Zarówno do przeprowadzki, jak i przesyłki pocztowej, można wykorzystać specjalne gąbki, folię bąbelkowe, czy inne wypełniacze do paczek, dzięki którym transportowany towar, będzie niemalże w pełni bezpieczny. Jeśli jednak w bliższej ani w dalszej perspektywie nie mamy w planach, ani wykonania przesyłki, ani przeprowadzki, nadal użyć ich można na wiele sposobów.

Wystarczy ozdobić

Oczywiście nie każdy chce, żeby w domu na półkach, czy szafach, obok biżuterii, czy książek stał karton. Gdyby jednak był to koszyk, starannie obity materiałem, wpasowując się w kolor i cały zamysł pokoju… Sprawa ta wyglądałaby zupełnie inaczej. Na szczęście Karton jest materiałem uniwersalnym i nietrudnym w przeróbkach. Wystarczy więc kawałek materiału, nić, igła lub klej, papier ozdobny i do tego trochę czasu. W pudełku takim można przechowywać ubrania, książki i cokolwiek będziemy chcieli. Zrobić można także takie rzeczy jak pudełko na dokumenty, lub czasopisma. Po odpowiednim wycięciu i przyozdobieniu może ubogacić zarówno mieszkanie, jak i biuro.

Gdzie kupić pudła?

Chcąc uporządkować swoje rzeczy w mieszkaniu, za pomocą pudełek, nie posiadając ich, można skontaktować się z firmą Opak Kreft. Firma ta zajmuje się produkcją pudełek i pudeł kartonowych, każdego rozmiaru i rodzaju. Jeśli jesteśmy zainteresowani, można tam kupić pudła teleskopowe, pudła klapowe, pudła wsuwane i tace, pudła trwale łączone. W zależności od zastosowania, można nabyć kartony paletowe, które mają pomagać transporcie. Jeśli szukamy niestandardowych rozwiązań, powyższa firma ma także w swojej ofercie kartony wykrojnikowe, które mogą być składane na dowolny kształt.

Opracowanie artykułu:

Opak Kreft s.c.

ul. Kieleńska 22, 84-208 Czeczewo pomorskie
e-mail
www
telefon