Montaż okien może odbywać się w różnych technikach. Pamiętać przy tym jednak należy przede wszystkim o odpowiednim uszczelnieniu oraz precyzji w umieszczeniu systemu okiennego w otworze ściennym. Tym właśnie zatem możemy nazwać dzisiejszy wydajny ciepły montaż okien. W uogólnieniu mowa zatem o jakości prac pracowników firm stolarstwa okiennego. Ciepłego montażu okien, nie można zatem „kupić”, jak mylnie podają niektóre pracownie, reklamujące go, jako unowocześniony „produkt” do instalacji okien.

Ciepły montaż z zachowaniem własności energooszczędności

Kupno okna energooszczędnego, a następnie niedokładne jego doszczelnianie i zamontowanie, to marnotrawstwo oferowanego poziomu izolacji cieplnej. Tą uzyskać można bowiem nie tylko dzięki wybraniu właśnie odpowiednich, nowoczesnych systemów okiennych aluminiowych, PCV, czy drewnianych, ale również poprzez prawidłowy montaż. Ten musi być przygotowany najlepiej na podstawie wcześniej stworzonego projektu technicznego, a nawet świadectw energetycznych. Tylko w taki sposób można usunąć mostki termiczne wokół ram, zachowując niski współczynnik przenikania ciepła, na poziomie Uw od 1,3 do 0,8 m2K. Pamiętaj zatem o tym, aby zawsze realizować inwestycję wymiany okien z firmą, która doskonale zna sprzedawane przez siebie produkty, i dostosowuje ich montażowe parametry do warunków technicznych obiektu.

Ciepły montaż a techniki montażowe

Niestety wiele firm montażu okien nie zwraca uwagę na miejsce instalacji okna w ścianie, kierując się estetyką całego systemu. Niestety przy różnego rodzaju murach oraz dociepleniach, należy stosować inne rozwiązania. Inne zatem są dedykowane dla ścian jednowarstwowych, ścian trójwarstwowych, czy też okien mających być zamontowane poza murem. Dla przykładu w przypadku ściany trójwarstwowej, okno powinno być mocowane w warstwie izolacyjnej na długich kotwach przytwierdzonych do wewnętrznego muru nośnego. Warstwa ocieplenia powinna wtedy wynosić od 10 do 12 centymetrów. W przypadku ścian jednowarstwowych o grubości od 40 do 70 cm, najczęściej system okienny montowany jest w połowie muru!

Ciepły montaż a dodatkowe uszczelnienia

Pomimo tego, że ciepły montaż to technika instalacji okien, a nie produkt, najlepsze firmy branżowe, dla udoskonalania sposobów montażowych, stosują dodatkowe nowoczesne rozwiązania, np. w formie uszczelnień. Przykładem są taśmy montażowe, które coraz częściej zastępują pianki uszczelniające. Taśmy bowiem składają się z trzech warstw, posiadających parametry energooszczędne zbliżone do okien pasywnych. Produkty te, są zatem złożone z warstwy paroprzepuszczalnej, ociepleniowej oraz paroszczelnej.

Jeśli chcesz postawić zatem na ciepły montaż okien, koniecznie podejmij współpracę z firmą INSTAL MONT. To ona obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz publicznych. Skorzystaj zatem z nowoczesnych rozwiązać, korzystnych dla Twojej kieszeni!