Drzwi zewnętrzne dobierane są z wielką starannością zarówno przez właścicieli domów, jak i mieszkań. Wynika to z funkcji, jaką pełnią takie drzwi – muszą wyróżniać się atrakcyjnym wyglądem, ale też określonymi parametrami zabezpieczającymi np. przed włamaniem czy gwarantującymi odpowiednią izolację termiczną. Czym jeszcze powinny wyróżniać się drzwi zewnętrzne do domu lub mieszkania?

Odporność na trudne warunki i nienaganna stylistyka

Charakterystyka drzwi zewnętrznych do domu może nieco różnić się od skrzydła montowanego w mieszkaniu. Należy bowiem wziąć pod uwagę działanie warunków atmosferycznych – w przypadku zamkniętej klatki schodowej w bloku mieszkalnym nie mają one znacznego wpływu na drzwi zewnętrzne. Inaczej sprawa wygląda w domach, gdzie warto zamontować drzwi odporne przede wszystkim na wilgoć. Opady deszczu lub śniegu mogą spowodować zniszczenie materiału, dlatego ten powinien być wytrzymały i doskonale radzić sobie także z promieniowaniem słonecznym czy niskimi temperaturami.

Takie drzwi zewnętrzne w swojej ofercie posiada firma Arco Okna Drzwi, która jest dystrybutorem wyrobów najlepszych producentów. Dzięki temu właściciele obiektów mieszkalnych mogą dopasować skrzydła również pod kątem wizualnym. Drzwi zewnętrzne zarówno do domu, jak i mieszkania, muszą bowiem wyróżniać się wysoką estetyką. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele o nowoczesnej stylistyce, ale też klasycznie wyglądające drzwi. Warto zwrócić uwagę na przeszklenia – lepiej sprawdzą się w skrzydłach do domów, natomiast w mieszkaniach dobrym rozwiązaniem będą gładkie, pełne drzwi zewnętrzne.

Ochrona przed włamaniem i nie tylko

Drzwi zewnętrzne w odróżnieniu od wewnętrznych muszą gwarantować zwiększoną ochronę m.in. przed włamaniem. To właśnie one wraz z oknami są najczęściej narażone na ataki osób niepowołanych chcących dostać się do mieszkania lub domu w celu dokonania kradzieży. Stabilność mechaniczna, wytrzymałość i sztywność na wysokim poziomie to parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych. Powinny one też wyróżniać się dobrą izolacyjnością zarówno termiczną, jak i akustyczną.

Niewątpliwym atutem skrzydła zewnętrznego dla domu czy mieszkania będzie również ochrona przed pożarem i dymem. Dzięki temu ogień z zewnątrz nie przedostanie się do środka, co jest ważnym atutem drzwi. Powinny one także charakteryzować atrakcyjną ceną, która niekoniecznie musi oznaczać niską jakość wyrobu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór drzwi zewnętrznych u sprawdzonego ich dystrybutora – dzięki dostępności skrzydeł wielu producentów z pewnością uda się odnaleźć model, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania klienta i sprawdzi się w domu lub mieszkaniu.