Czym są metalowe meble modułowe i gdzie warto je wykorzystać?

Materiał partnera
2020-03-26

W urządzaniu przestrzeni, czy to mieszkalnych, czy biurowych duże znaczenie ma przede wszystkim funkcjonalność poszczególnych elementów. Kierując się tą zasadą i wybierając meble, warto zwrócić uwagę na systemy modułowe, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Metalowe meble tego rodzaju idealnie będą się prezentować między innymi w nowoczesnych wnętrzach.

Charakterystyka metalowych mebli modułowych

Inaczej są nazywane także systemowymi. To wyposażenie, które sprawdzi się w każdej przestrzeni, ponieważ nie stanowi jednego dużego segmentu lub meblościanki, ale składa się z pojedynczych elementów, które można dopasować według własnego uznania. Dzięki nim pomieszczenie nie staje się tak przytłaczające, a poszczególne regały, szafki bądź komody można rozmieścić w różnych miejscach pomieszczenia, a nie wyłącznie na jednej ścianie. Pozwalają przede wszystkim na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni o nieregularnym kształcie, co ma znaczenie szczególnie przy niewielkim metrażu. Z pewnością meble modułowe można uznać za inteligentny, ale przede wszystkim elastyczny system aranżacji.

Rodzaje metalowych mebli modułowych

Jak już zostało wspomniane wcześniej, tego typu wyposażenie wnętrza składa się z wielu pojedynczych elementów, które zestawione razem tworzą kompletną całość. Poczynając od wolnowiszących półek, poprzez regały, witryny, barki, na stolikach RTV, ławach i komodach kończąc. Wielu wytwórców oferuje odmienną stylistkę, którą można z powodzeniem dopasować do wystroju wnętrza. Jednym z nich jest producent metalowych mebli modułowych Euro-Stal z Gorlic. Różnorodność systemów sprawia, że idealnie więc wpasują się zarówno do nowoczesnych loftów, minimalistycznych skandynawskich aranżacji, jak i surowych industrialnych pomieszczeń bądź bardziej klasycznych zestawień.

Zalety metalowych mebli modułowych

Z pewnością dużą rolę ogrywa estetyka wykonania poszczególnych elementów. Dokładne wykończenia sprawiają, że postawione samodzielnie poszczególne elementy nie potrzebują dodatkowej zabudowy i mogą być dekoracją wnętrza. Przede wszystkim do atutów można zaliczyć ich sporą pojemność, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem do biur, gdzie do archiwizacji dokumentów potrzeba sporo miejsca. Po metalowe meble systemowe bardzo chętnie sięgają różne obiekty handlowe, gdyż łatwo za ich pomocą wyeksponować towar. Podczas remontu dzięki temu, że system składa się z pojedynczych modułów, można jest w łatwy sposób poprzestawiać, odmieniając tym samym charakter wnętrza bez konieczności całkowitej wymiany umeblowania.

Opracowanie artykułu:

Euro Stal

ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice małopolskie
e-mail
www
telefon