Czym powinny się charakteryzować meble przeznaczone do kuchni i łazienek?

Materiał partnera
2019-08-26

Wyposażenie kuchni i łazienki nie jest zadaniem tak łatwym, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie w budownictwie wielomieszkaniowym wiele problemów przysporzyć mogą stosunkowo niewielkie rozmiary tego typu pomieszczeń. Pojawia się zatem konieczność stworzenia mebli, które łączyłyby w sobie nie tylko cechy estetyczne, ale również użytkowe, o co trudno, wybierając spośród rozwiązań gotowych w marketach wielkopowierzchniowych. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Meble kuchenne i łazienkowe – czym muszą się cechować?

Aby w pełni zrozumieć to, co powinno stać się wyznacznikiem do stworzenia wysokojakościowych mebli kuchennych i łazienkowych, w pierwszej kolejności trzeba uświadomić sobie, z jakiego typu pomieszczeniami ma się do czynienia. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, iż są to pomieszczenia o okresowo podniesionej wilgotności. Jak powszechnie wiadomo woda w dowolnej formie, bez względu na to, czy chodzi o jej formę ciekłą, czy też gazową, ma bardzo degradacyjny wpływ na zdecydowaną większość materiałów.


Meble kuchenne narażone są również na działanie wyższych niż standardowe temperatur. Nie można również nie wspomnieć o możliwości ewentualnego ich zabrudzenia. Zarówno meble łazienkowe, jak i kuchenne powinny być zatem bardzo łatwe w utrzymaniu należytego stopnia czystości. Jakie materiały okażą się najlepsze w zakresie wytrzymałościowym?

Meble do kuchni i do łazienki – z czego się je robi?

Wciąż ogromną popularnością ze strony inwestorów, jeśli chodzi o meble kuchenne, cieszą się płyty z drewna przetworzonego takie jak MDF i HDF. To produkcji mebli łazienkowych, ze względu na znacznie większe zawilgocenie pomieszczenia, stosuje się płyty HPL. Niebagatelną rolę odgrywa także, co wyda się oczywiste, wykończenie. Aby jak najbardziej zwiększyć parametry konkretnego mebla, fachowcy stosują zarówno powłoki akrylowe, zapewniające atrakcyjny połysk, jak i specjalistycznie zaprojektowane folie, które uchodzą za jedno z najekonomiczniejszych rozwiązań. Meble w kuchniach i łazienkach muszą cechować się jeszcze ergonomią. Ich projekt powinien być właściwie przemyślany oraz wykonany z troską o najmniejszy nawet detal. Aby mieć pewność, że tak się stanie, zdecydowanie warto zawrócić swoją uwagę na meble produkowane na indywidualne zamówienie.

Dzięki firmom takim jak Cortez, wszyscy zainteresowani mogą mieć pewność, iż przestrzeń kojarzona dotychczas z funkcjami użytkowymi, nabierze nowego, indywidualnego charakteru. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu wyposażeniu najlepsi stolarze są również w stanie zapewnić bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie artykułu:

Cortez Arkadiusz Kamiński

ul. Połczyńska 73, 75-811 Koszalin zachodniopomorskie
e-mail
www
telefon