Dom idealny dla każdego

Materiał partnera
2019-06-03

Szukając domu bądź mieszkania, należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Idealny dom musi spełniać wiele wymagań względem lokalizacji, metrażu i rozmieszczenia pomieszczeń. Dodatkowo ważne będą materiały, jakie zostały wykorzystane do budowy oraz wykończenia wnętrz. Wybór jest o tyle trudniejszy, że nowych zabudowań mieszkalnych powstaje ostatnimi czasy coraz więcej, a każde ma swoje plusy i minusy.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając nowe miejsce, w którym zamierzamy zamieszkać, w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, czy zależy nam na mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, czy własnym domku jednorodzinnym. Obie opcje mają niewątpliwie swoje zalety i wady. Pierwszą różnicą są prace, jakie trzeba wykonać w domu. Bez wątpienia życie w bloku jest łatwiejsze, trzeba jednak się liczyć chociażby z sąsiadami. W domku jednorodzinnym będzie czekać na nas więcej prac domowych, pozbędziemy się jednak w pewnym stopniu ograniczenia, jakim są sąsiedzi, a zyskamy miejsce na spotkania towarzyskie, albo zabawy dla dzieci, w postaci ogródka. Obecnie cena nie różni się tak znacząco, jak miało to miejsce jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Aktualnie za mieszkanie w nowym budownictwie zapłacimy tyle samo, co za nowy domek z działką. Cena przestała więc być jakimkolwiek argumentem. Dobrym przykładem nowoczesnych domków jednorodzinnych, w przystępnej cenie, jest osiedle Rajska Osada, która powstaje w miejscowości Kąty, koło Warszawy.

Ważna jest lokalizacja

Wybierając lokalizację, zwrócić trzeba uwagę (w zależności od upodobań) na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest odległość od sklepów oraz wszelkiego rodzaju szkół, przedszkoli itp. Ważnym elementem jest także dojazd, na przykład do pracy. Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój, ważna będzie bliskość natury, która umożliwi długie spacery i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszystko to oferuje wyżej wymieniony deweloper. Dużym plusem inwestycji, o której mowa była wcześniej, jest jej odległość od centrum Warszawy. Mimo tego, osiedle znajdować się będzie z dala od miejskiego zgiełku, w pięknej okolicy. Chętni będą mieli do wyboru dwa rodzaje projektów, które będą odpowiadać wymaganiom rodzin na różnych etapach rozwoju. Umiejscowienie zapewnia mieszkańcom bliskość natury i oderwanie od miejskiego życia, a jednocześnie możliwość szybkiego powrotu do miasta. Dodatkowo całe osiedle zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mieszkańcy z jednej strony mogli czerpać radość z życia na przedmieściach, z drugiej strony pozostać w obrębie miasta. Jest to jeden z wyborów, uniwersalnych, który powinien zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających osób.

Opracowanie artykułu:

Ekodomy Rajska Osada

ul. Sportowa 19, 05-530 Góra Kalwaria mazowieckie
e-mail
www
telefon