Przestrzeń mieszkalna, którą tworzymy, to połączenie wielu elementów i rozwiązań. Zależy nam szczególnie na stworzeniu zarówno miejsca przytulnego, pełnego odpowiedniego klimatu, który zawsze będzie kojarzył się z domowym zapachem, a jednocześnie miejsca funkcjonalnego, użytkowego, w którym spędzamy większość czasu, najczęściej w gronie rodzinnym. Wyznacznikiem szczególnie ważnym własnego wnętrza jest, również bezpieczeństwo domu, czy mieszkania. To wyjątkowo ważny czynnik, którego zapewnienie determinują różne rozwiązania. Jak stworzyć idealne wnętrze, pełne bezpieczeństwa, ciepła i cech użytkowych?

Stylowy dodatek i funkcjonalna konieczność

Na stworzenie właściwego i wyjątkowego klimatu domu wpływ ma szereg różnych czynników i elementów składowych. Połączenie funkcjonalności ze stylem jest pożądanym efektem dla wszystkich właścicieli własnych posiadłości. Jednym z dodatków łączących te dwie wytyczne są osłony okienne. Firma Artim – Styl, oferująca szeroki wybór żaluzji, markiz, rolet i plis dopasowuje swoje rozwiązania do indywidualnych potrzeb odbiorców. Całkowite zaciemnienie pomieszczenia, częściowa osłona przed wpadającym nadmiernym słońcem, różne kolory i mechanizmy osłon – dowolne i zróżnicowane jednocześnie kombinacje mogą zostać specjalnie dopasowane do wymagań i wizualizacji wyglądu danych pomieszczeń.

Izolacja termiczna i ochrona prywatności

Idealnie dobrane osłony okienne to nie tylko właściwy i stylowy dodatek do aranżowanych wnętrz. Pewne typy osłon, spełniają dodatkowe funkcjonalności. Latem, rolety, żaluzje i plisy chronią pomieszczenie i znajdujących się wewnątrz mieszkańców przed nadmiernym słońcem wpadającym do wnętrza. Rolety zewnętrzne zadbają z kolei o odpowiednią izolację pomieszczeń zarówno latem, jak i zimą. Przyjemny chłód latem, utrzymanie ciepła w zimie, to jedne z funkcji, jakie spełniają akurat te osłony okienne. Dodatkowo stanowią również świetną ochronę mieszkańców i samej posiadłości. System ten zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, dzięki szczelności instalacji oraz dzięki materiałowi, z których rolety zostały wykonane. Zastosowanie w domu czy mieszkaniu rolet zewnętrznych służy również tworzeniu wyjątkowo dobrej izolacji akustycznej. Szereg funkcjonalności, jakie spełniają osłony okienne pokazuje, jak szczególnym, choć jednocześnie niepozornym dodatkiem są dane osłony. Ich dobór zależy od aranżacji wnętrz i potrzebnych funkcjonalności.