Miejsce spożywania posiłków lub świętowania różnych wydarzeń to jedna z ważniejszych stref każdego domu. Trudno więc, aby zbrakło w niej solidnie wykonanego i dopasowanego wyglądem stołu. W tej kwestii najwięcej możliwości aranżacyjnych dają nam meble wykonane z naturalnego drewna. Ich produkcją oraz sprzedażą zajmuje się między innymi firma Meble Sosnowe STar z Warszawy.

Sprawdzony producent mebli drewnianych

Urządzanie poszczególnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu to dla wielu osób najbardziej ekscytujący moment remontu bądź przeprowadzki. Wiąże się z tym zakup nowego wyposażenia, a w tym także mebli. Te powinny stanowić inwestycję na lata, dlatego warto wybierać te wykonane z drewna, jakie oferuje firma Meble Sosnowe STar. Działa ona na rynku z powodzeniem od ponad 20 lat, zajmując się zarówno produkcją, jak i sprzedażą mebli z różnych gatunków drewna, między innymi dębowego, olchowego, brzozowego czy sosnowego. Klienci mają możliwość skorzystać z oferty zarówno stacjonarnie – w sklepach w Warszawie oraz Mińsku Mazowieckim – jak i za pośrednictwem strony internetowej.

W asortymencie znajdują się meble do różnych pomieszczeń i w rozmaitym stylu, dzięki czemu można dopasować je do odmiennych aranżacji. Wyróżnia je nie tylko wysoka jakość wykonania, ale również design oraz funkcjonalność. Można je nabyć pojedynczo, ale również w kompletnych zestawach. Stąd też znalezienie odpowiedniego drewnianego stołu do jadalni nie będzie stanowić większego problemu, zwłaszcza z fachowym doradztwem ze strony pracowników firmy.

Komfortowe użytkowanie stołu

Spożywanie posiłków powinno odbywać się w jak najlepiej przystosowanych do tego warunkach. Niebagatelne znaczenie ma zatem wybór mebli do jadalni o konkretnych parametrach. Na początek warto się zastanowić, ile osób powinien pomieścić stół, a także, jakim metrażem pomieszczenia dysponujemy. Te dwie kwestie będą bowiem determinować nie tylko wielkość, ale i kształt mebla, a co za tym idzie, również wygodę użytkowania. W niewielkiej jadalni sprawdzi się zdecydowanie model z prostokątnym blatem, który w razie potrzeby można bez problemu dosunąć do ściany. To również dobre rozwiązanie, jeśli taka strefa jest połączona z salonem czy kuchnią.

W większych wnętrzach z powodzeniem zaś sprawdzą się warianty okrągłe lub owalne. Ich konstrukcja cechuje się lekkością dzięki łagodnym krawędziom. Nie da się ukryć, że ułatwiają one świętowanie w większym gronie – usadzenie gości przy okrągłym blacie ułatwia prowadzenie rozmów ze wszystkimi uczestnikami. Firma Meble Sosnowe STar, poza gotowymi już meblami, oferuje również wykonanie ich na zamówienie. Nad tą opcją warto się zastanowić, gdy posiadamy nieustawne pomieszczenie, które trudno zaaranżować przy standardowych wymiarach wyposażenia meblowego.

Rodzaj drewna ma znaczenie

W porównaniu do innych materiałów dostępnych na rynku to właśnie drewno wyróżnia się szczególną trwałością. Możemy być zatem pewni, że taki stół posłuży nam przez wiele lat, stąd też nie powinniśmy kierować się wyłącznie jego ceną. Pozostaje zatem kwestia tego, z jakiego gatunku surowca powinien być wykonany mebel. Do produkcji tego rodzaju wyposażenia najczęściej wykorzystuje się sosnę, dąb, buk. Pierwsze z wymienionych zaliczane jest do odmian miękkich drewna, co nie oznacza jednak, że nie jest odporne na intensywną eksploatację – w tym uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wyróżnia się higroskopijnością oraz elektrostatycznością, dzięki czemu kurz nie osadza się na nim w dużej ilości. Większą twardością odznacza się natomiast dąb, co przekłada się na niski stopień ścieralności. Jak wskazuje pracownik firmy Meble Sosnowe STar z Warszawy:

Wśród wielu zalet tego materiału należy wskazać przede wszystkim na łatwość pielęgnacji oraz wytrzymałość na duże obciążenia. Stoły z dębiny prezentują się niezwykle elegancko, dlatego stanowią idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Ponadto surowiec charakteryzuje się najwyższą odpornością spośród wszystkich gatunków drewna na negatywny wpływ wilgoci i wysokich temperatur.

Na uwagę z pewnością zasługuje także buk. Jego łatwość obróbki pozwala na tworzenie mebli w stylu tradycyjnym, jak i tych nowoczesnych o unikatowym designie. Jak każde z pozostałych opisanych, można je pokryć bejcą, lakierem lub naturalnym olejem, co zupełnie odmieni jego wygląd lub podkreśli naturalne usłojenie w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.