Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na długoterminowy wynajem lub sprzedaż posiadanych przez siebie mieszkań, lub domów tak, aby mieć z tego jak największy zysk. Wymaga to przygotowań i odpowiedniego podejścia. Schludny i odpowiednio urządzony dom przyciągnie  więcej chętnych niż zaniedbany i nieodpowiednio przygotowany. Jak zatem przygotować nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży? Zapraszam do lektury.

Bardzo popularne wśród młodych, przedsiębiorczych ludzi jest stwierdzenie, że warto mieć co najmniej dwa mieszkania lub dom i mieszkanie- jedno do życia, drugie do wynajmu tak, aby mieć przychód pasywny. Aby jednak można było w pełni korzystać z atutów nieruchomości, należy je najpierw wyeksponować i sprzedać. Jest kilka żelaznych zasad, które powinieneś wciąż pod uwagę, jeśli planujesz wynajem lub sprzedaż, których nieprzestrzeganie może znacznie opóźnić transakcję i  odstraszyć kontrahentów.

Po pierwsze: zadbaj o porządek i czystość oraz uwolnij hipotekę.

Przede wszystkim nie ma nic bardziej odrażającego niż brud, zaniedbanie i zostawiony bałagan, stare, rozpadające się meble i niepotrzebne rzeczy leżące tu i ówdzie. To czynnik numer jeden, który odstrasza potencjalnych klientów. Wynieś stare przedmioty codziennego użytku – zdecydowanie lepiej jest zostawić mieszkanie do wynajmu czy dom do sprzedaży całkiem pusty, niż zapraszać potencjalnych klientów do brudnych, starych mebli, śmierdzących dywanów i nieumytych okien. 

Po drugie: skorzystaj usług biura pośrednictwa nieruchomości.

Agencja nieruchomości to dobry pomysł. Przede wszystkim fachowo doradzi, jak przeprowadzić proces sprzedaży, pomoże właściwie wycenić nieruchomość, przeprowadzi Ciebie i najemcę lub kupca przez cały proces formalności, jaki się wiążą z transakcją. Pomagają także załatwić notariusza szybciej i taniej niż na wolnym rynku. Przede wszystkim mają oni odpowiednią, fachową wiedzę, co zabezpiecza interesy obu stron. Zarówno Ty nieświadomie nie wprowadzisz klienta w błąd, jak i on całkiem świadomie podejmie decyzję. Biuro Kama Nieruchomości Małgorzata Kamińska oferuje profesjonalne usługi pośrednictwa nieruchomości.

Po trzecie: home staging – podkreśl zalety.

Mieszkanie na sprzedaż, jak i dom na sprzedaż może prezentować się zarówno dobrze, jak i rewelacyjnie- to Ty wybierasz. Home staging to usługi aranżacji, które polegają na wydobyciu i ekspozycji wszystkich zalet nieruchomości. Od remontu, który spowoduje, że przestrzeń będzie dużo bardziej atrakcyjna, po zakup mebli i detali, które pokażą możliwości wnętrz i urządzony ogródek lub balkon, który dodatkowo stworzy klimat. Aranżacja wnętrz nieruchomości na sprzedaż i wynajem pomoże Ci dużo łatwiej przekonać klienta walorów kupowanego domu.

Po czwarte: diabeł tkwi w szczegółach.

Uwolnij lokal z sentymentów. Najlepiej sprzedają i wynajmują się wnętrza urządzone klasycznie, bezosobowo, niemalże hotelowo- każdy ma inny gust i jakiekolwiek zindywidualizowane wnętrza zawężają grono odbiorców. Odśwież ściany, zadbaj o piękny zapach, wywietrz pomieszczenia. Wstaw do wazonu świeże kwiaty, umieść na ścianie modną grafikę. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz!