Jak wybrać odpowiednie żaluzje?

Materiał partnera
2020-02-12

Żaluzje montowane w oknach cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje walory estetyczne i praktyczne. Na rynku nieustannie pojawiają się nowe produkty, które spełniają najbardziej wyszukane wymagania. ten element wyposażenia do niedawna kojarzył się jedynie ze stylem lat 90., jednak teraz przeżywa swój renesans. Żaluzje dobrane kolorystycznie do wystroju wnętrza i wykonane materiałów wysokiej jakości mogą stanowić ciekawy element aranżacyjny.

Rodzaje żaluzji

Producenci żaluzji wychodzą naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom aranżacyjnym, wytwarzając produkty doskonale komponujące się z różnymi stylami. Poza funkcją estetyczną, żaluzje można podzielić również ze względu na ich przeznaczenie. Najpopularniejsze obecnie rodzaje tej okiennej dekoracji to:

  • żaluzje drewniane,
  • aluzje pionowe,
  • żaluzje poziome,
  • żaluzja Venus,
  • żaluzje panelowe,
  • żaluzje plisowane lux,
  • żaluzje zewnętrzne.

Żaluzje drewniane tworzą w mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Zapewniają cyrkulację powietrza oraz umożliwiają regulację zaciemnienia. Zasłony typu Venus wykonane są z aluminium i montowane w świetle szyby. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, ponieważ odbijają ciepło, a przy tym pozostają odporne na wilgoć. Żaluzje panelowe przypominają dekoracje japońskie. Będą pasowały do okien o niestandardowych wymiarach i stanowiły w pomieszczeniu wyraźny akcent ozdobny. Opcja plisowana obejmuje zasłony przeciwsłoneczne, które wyróżnia elegancki charakter. Idealnie sprawdzą się we wszystkich typach okien oraz wnętrz. Żaluzje zewnętrzne, czyli fasadowe, montuje się na zewnątrz budynku. Są one sterowane elektrycznie za pomocą przełącznika lub pilota.

Jak dobrać odpowiedni kolor żaluzji?

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na kolor żaluzji. Specjaliści z firmy Kasia Rolety, żaluzje, moskitiery podkreślają, że wybór jest ogromny, więc klienci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem produktu w jaskrawym odcieniu, który ożywi wnętrze. Pomieszczenia bardziej kolorowe będą wymagały stonowanych fasonów w klasycznych odcieniach.

Aranżacja i montaż

Żaluzje mogą być montowane w świetle okna, czyli we wnęce okiennej lub na murze. To drugie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, gdy ściany wykończono niestarannie lub rozmiar okna jest niestandardowy. W ten sposób montowane są żaluzje panelowe bądź drewniane, które doskonale uzupełniają pomieszczenia klasyczne, ale dodadzą też klimatu nowoczesnym wnętrzom. Orientacja żaluzji jest ważna, gdy bierzemy pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Do dużych przestrzeni najlepiej pasują te o orientacji pionowej, w małych idealnie prezentują się poziome, optycznie powiększające wnętrze.

Opracowanie artykułu:

Kasia Rolety, żaluzje, moskitiery

ul. Wróblewskiego 27, 41-106 Siemianowice Śląskie śląskie
e-mail
www
telefon