Jak wymienić drzwi wewnętrzne?

Materiał partnera
2019-12-17

Drzwi wewnętrzne są elementem, który powinien być nie tylko solidny, ale także estetyczny. Wraz z upływem lat są one narażone na nadmierną eksploatację i mogą nie spełniać swoich funkcji w odpowiedni sposób. Najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana ich na nowe, jednak trzeba zaopatrywać się u dobrych producentów, aby była to inwestycja na lata. Która opcja sprawdzi się w Twoim przypadku?

Drzwi do starych futryn

Wymiana drzwi na nowe, często może wiązać się z koniecznością zmiany futryny, a co za tym idzie – skucia części ściany. Wiele osób wolałoby tego uniknąć, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zakup nowych drzwi, które będą dopasowane do już zamontowanych futryn. Na rozwiązanie to często decydują się właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, gdyż większe zmiany nie tylko wymagają pozwolenia od zarządu budynku (np. w przypadku drzwi wejściowych), ale także długotrwałe i głośne remonty mogą być kłopotliwe dla pozostałych mieszkańców.

Drzwi z nowymi futrynami

Nie zawsze istnieje jednak możliwość wstawienia nowych drzwi do starych futryn. Niektórzy nie biorą tego rozwiązania pod uwagę i decydują się na kompleksową wymianę. To rozwiązanie daje duże pole do popisu pod kątem bezpieczeństwa i aranżacji. Właściciel domu lub mieszkania ma możliwość wymiany starych drzwi i futryn na nowe, które powinny być przede wszystkim:

  •     Bezpieczne – nie mogą stanowić zagrożenia dla domowników, w szczególności dzieci. Powinny być solidne i wytrzymałe.
  •     Estetyczne – powinny dobrze się prezentować i współgrać z designem domu lub mieszkania.
  •     Trwałe – muszą stanowić inwestycję na lata, aby nie trzeba było ich często wymieniać.

Podczas poszukiwania idealnych drzwi do domu lub mieszkania należy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, choć wiele osób stawia go na pierwszym miejscu.

Kiedy wymieniać?

Wymiana drzwi powinna mieć miejsce wtedy, kiedy są widoczne wyraźne zniszczenia. Niestety, z czasem zawsze się one pojawiają, zwłaszcza w przypadku drzwi słabej jakości. Wobec tego należy znaleźć producenta, który zapewni wysoką jakość swoich produktów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup drzwi od rzetelnego dystrybutora, a unikać należy przede wszystkim prywatnych ogłoszeń, które nie zostały w żaden sposób zweryfikowane pod kątem wiarygodności i jakości produktów.


Zarówno drzwi do starych futryn, jak i z nowymi futrynami można znaleźć w ofercie sklepu Max-Door. Przedsiębiorstwo zajmuje się również produkcją szaf przesuwanych, dzięki czemu pomoże w funkcjonalnym zagospodarowaniu mieszkania. Zastosowanie szaf wnękowych to doskonały sposób na to, aby zagospodarować przestrzeń niewielkiego mieszkania, bez optycznego jego pomniejszenia. Szafy wnękowe mogą być wykonane na zamówienie i dopasowane do każdej wnęki - bez względu na jej wymiary oraz kształt. Bardzo często stosuje się również zabudowę narożną, zwłaszcza w pokojach, do których nie ma możliwości wstawienia zwykłej dużej szafy.


Opracowanie artykułu:

Max-Door Sp.j. Rukiewicz Woźniak

ul. Gniewska 21 box 83, 81-047 Gdynia pomorskie
www
telefon