Jakie rolety wybrać do domu?

Materiał partnera
2020-02-06

Żaluzje i rolety spełniają wiele zadań. Nie tylko chronią nas przed słońcem, ale także przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów – zwłaszcza gdy mieszkamy na parterze. Co więcej, odpowiednio dobrane dekoracje okienne potrafią stanowić wspaniałą kompozycję z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza oraz wprowadzać w pomieszczeniu odpowiedni nastrój. Zobacz, jaki rodzaj rolet najlepiej wybrać do użytku domowego.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to najpopularniejszy wybór, ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność. Do najczęściej wybieranych zaliczamy rolety materiałowe na kasetkach oraz rolety wolnowiszące.

Rolety materiałowe na kasetkach charakteryzują się tym, że są ukryte w estetycznych obudowach. Ten rodzaj rolet ma boczne prowadnice, utrzymujące je w optymalnym położeniu, a przy tym zapewniające szczelność. Ogromom zaletą tego typu rolet jest prostota obsługi -  sterujemy nimi za pomocą specjalnego łańcuszka. Są to rolety uniwersalne, pasujące do każdego wnętrza, występujące w wielu wersjach kolorystycznych. Duży wybór rolet materiałowych na kasetkach znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Doran Rolety, Żaluzje.

Drugim popularnym rodzajem rolet materiałowych są rolety wolnowiszące. Są to rolety tekstylne pozbawione bocznych prowadnic, co pozwala na ich montaż w każdym rodzaju okien. Ten typ rolet doskonale sprawdzi się zarówno w dużych powierzchniach szklanych, jak i w niewielkich oknach.

Rolety do zadań specjalnych

 W pomieszczeniach przeznaczonych do snu – sypialniach, pokojach dziecięcych czy gościnnych warto przemyśleć wybór rolet Dzień-Noc. To typ rolet pozwalający na swobodną regulacją natężenia światła w pomieszczeniu – od całkowitej ciemności do sporego naświetlenia. Rolety Dzień-Noc swoim wyglądem przypominają żaluzje, dzięki zastosowaniu innowacyjnej techniki szycia. Wykonane są  z podwójnej warstwy materiału, co nie tylko pozwala na ich wyjątkową funkcjonalność, ale stanowi stylową dekorację okna.

Innym rodzajem rolet stosowanych w specyficznych warunkach są rolety dachowe. Ich wybór jest oczywisty, kiedy poszukujesz rolet współgrających z oknami dachowymi. Rolety te  wyposażone są w innowacyjny mechanizm sprężynowy, pozwalający samoczynnie zwijać się materiałowi do kasety, co ułatwia ich użytkowanie i zapewnia wygodę w regulacji nasłonecznienia poddasza.

Rolety rzymskie – rolety do każdego wnętrza

Rolety rzymskie charakteryzują się elegancją i niepowtarzalnym stylem. Stanowią świetne uzupełnienie zarówno dla stylowych, jak i nowoczesnych wnętrz – świetnie prezentują się także w  połączeniu z firankami albo zasłonami. Co więcej, rolety rzymskie śmiało możesz wyprać, a ilość kolorów i tkanin, które oferują producenci rolet pokojowych, pozwala na dowolne dostosowanie rolet rzymskich do aranżacji wnętrza.

Opracowanie artykułu:

Doran Andrzej Barski

Bułgarska 64 wejście od ul. Marszałkowskiej, 60-321 Poznań Grunwald, wielkopolskie
e-mail
www