Kosze cargo to dość innowacyjne rozwiązanie i choć istnieje na rynku już od dłuższego czasu, nadal wiele osób nie wie, jak wiele zalet mają. Akcesoria te z pozoru niewiele różnią się od tradycyjnych szafek, lecz jeśli chodzi o funkcjonalność – zdecydowanie z nimi wygrywają! Czym dokładnie są kosze cargo i jakie są największe plusy tego rozwiązania?

Czym są kosze cargo?

Kosze cargo to alternatywa dla drewnianych półek w szafkach oraz szufladach. Wykonuje się je z mocnego, lecz niegrubego drutu, pokrytego powłoką zabezpieczającą przed korozją np. chromem. Jeśli zależy Ci na tym, aby kosz cargo był inwestycją na lata, powinieneś złożyć zamówienie u dobrego dystrybutora np. MWM, który w swojej ofercie posiada wyłącznie artykuły od profesjonalnych producentów. Kosz cargo może mieć dowolne wymiary i być montowany na wiele sposobów. Najczęściej występuje w formie wysuwanej szuflady lub obrotowych narożnych półek.

Jakie są ich największe zalety?

Nie bez powodu kosze cargo stają się coraz popularniejsze i coraz chętniej stosowane przez nowoczesne zakłady stolarskie. Wśród największych plusów można wymienić:

  • Ergonomiczność – kosze są funkcjonalne i praktyczne, dzięki nim można przechowywać różne produkty, od artykułów spożywczych po odzież.
  • Dobre zagospodarowanie przestrzeni – są wykonane z cienkiego i jednocześnie mocnego drutu, dlatego bez problemu zmieszczą się nawet w wąskiej wnęce i utrzymają spory ładunek.
  • Uniwersalność – sprawdzą się w każdej sytuacji, z powodzeniem zastępują klasyczne drewniane półki. Nie mają negatywnego wpływu na estetykę szafek – wręcz przeciwnie! Stanowią innowacyjny dodatek, który dobrze wpasowuje się w design zarówno stylu nowoczesnego, jak i klasycznego.

Kosze cargo są również wyjątkowo trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników środowiska np. wilgoci. Sprawdzą się w szafkach w okolicy zlewozmywaka, gdzie klasyczne półki mogłoby napęcznieć.

Nie tylko w kuchni!

Choć kosze cargo są powszechnie wykorzystywane w produkcji mebli do kuchni i spiżarni, sprawdzą się również w innych pomieszczeniach. Ich liczne zalety docenią zwłaszcza właściciele niewielkich mieszkań, gdzie każdy kawałek przestrzeni do przechowywania jest na wagę złota. Kosz cargo będzie doskonałym rozwiązaniem w małej łazience oraz garderobie. W szczególności kosze obrotowe, montowane w szafkach narożnych. Dzięki nim można pomieścić w szafie masę rzeczy i tym samym nie zagracić pomieszczenia. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na kosz cargo – zadaj pytanie na forum internetowym. Z pewnością otrzymasz masę pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników szafek wyposażonych w kosze cargo.