Kwiaty dajemy z różnych okazji – walentynek, ślubów, imienin czy urodzin. Często dawane są bez okazji, stając się miłą niespodzianką dla obdarowywanego. Warto wiedzieć, jak wręczać kwiaty, by nie wprowadzać w błąd osoby, której chcemy okazać konkretne uczucie lub szacunek. Jakie kwiaty pasują na daną okazję? Jak wręczać kwiaty, by nie popełnić faux-pas i nikogo nie obrazić?

Jakie kwiaty dla ukochanej?


Kupując kwiaty, wybierzmy rośliny cięte. Sztuczne kwiaty nie prezentują się zbyt elegancko i mogą być uznane za nietakt. Rośliny wręczamy zawsze płatkami do góry i podajemy prawą ręką, patrząc obdarowywanej osobie prosto w oczy. Kupując bukiet kwiatów dla ukochanej, wybierzmy rośliny w kolorze czerwonym. Standardem są czerwone róże, które wprost mówią o miłości i pozwalają powiedzieć „kocham” bez wyrażania słów. Oprócz miłości bukiet czerwonych róż symbolizuje takie emocje jak oddanie, namiętność czy szacunek. By jeszcze bardziej podkreślić swoje uczucie, warto dołączyć bilecik z wyznaniem lub życzeniami. Prócz róż możemy zdecydować się na piękne i wyrafinowane tulipany. Środek tulipanów przypomina niektórym serce kochanka, wiernie oddane swojej jedynej miłości.

Jeśli nie jesteśmy w formalnym związku, a chcemy wyznać kobiecie, że nam się podoba, można podarować jej lilie, fiołki czy róże w purpurowym odcieniu. Dobrym rozwiązaniem będzie mieszany bukiet. Podarowanie orchidei oznacza uznanie kobiety za osobę wyjątkową, gdyż kwiat ten uchodzi za jedną z odmian egzotycznych.

Jakie kwiaty dla mamy, babci i znajomej?


Białe kwiaty symbolizują szlachetność, czystość i neutralność, dlatego wybierane są dla przyjaciół, znajomych i krewnych, do których nie żywimy namiętnego uczucia. Z okazji Dnia Kobiet możemy podarować mamie goździki — symbol matczynej miłości, wyrażające wdzięczność i podziw dla jej matczynej troski, zdradzają nam Elżbieta i Jan Kołodziejczyk, właściciele kwiaciarni El-Jan. Siostry, ciotki czy babcie na pewno ucieszą się ze świeżego bukietu fiołków czy tulipanów.

 

Jeśli nie mamy możliwości podarować bukietu kwiatów osobiście, możemy skorzystać z usług poczty kwiatowej. Kwiaty można zamówić telefonicznie lub przez internet, a wybrany przez nas bukiet zostanie dostarczony w umówionym terminie. Dzięki poczcie kwiatowej mamy możliwość wręczania świeżych kwiatów na odległość, a zamawiający ma gwarancję, że jego bukiet dotrze na czas w nieskazitelnym stanie. To wspaniała okazja do zrobienia niespodzianki komuś, kto mieszka na drugim końcu świata.