Utrzymanie porządku w domu i ogrodzie w ciągu całego roku to niełatwe zadanie. Szczególnie wtedy, kiedy nie posiada się odpowiedniego wyposażenia, które w dzisiejszych czasach może stanowić ogromne ułatwienie i nie jest drogie. Odkurzacze piorące, profesjonalne parownice, czy może myjki ciśnieniowe? Jakie urządzenia sprzątające pomogą Ci w regularnych porządkach?

Parownica – urządzenie o wielu zastosowaniach

Urządzeniem, które jest doceniane przez każdego, kto choć raz je wypróbował, jest zdecydowanie parownica. Może z powodzeniem zastępować mopy – nie tylko te klasyczne, ale także elektryczne. Do sprzątania wykorzystuje wyłącznie gorącą parę wodną, która doskonale zabija drobnoustroje i czyści nawet bardzo uporczywe zabrudzenia. Parownica jest szczególnie polecana dla osób, które trzymają w domu zwierzęta oraz rodziców z małymi, dopiero raczkującymi dziećmi. Dzięki niej można utrzymać wysoki poziom czystości i zapobiegać zarażeniu się chorobotwórczymi mikroorganizmami oraz jajami pasożytów, które bardzo łatwo wnosi się do domu i mieszkania na obuwiu. Dobre parownice mają w zestawie wiele końcówek, które umożliwiają mycie dużych płaskich powierzchni, szczelin, a nawet luster i okien.

Odkurzacze wielofunkcyjne

Kolejnym pomocnym urządzeniem są odkurzacze wielofunkcyjne, które jak sama nazwa wskazuje – pomogą w wykonaniu wielu czynności. W gospodarstwie domowym są zwykle stosowane do:

  •     klasycznego odkurzania suchych zanieczyszczeń;
  •     zbierania nie tylko suchego brudu, ale także wilgotnego, a nawet wody;
  •     prania dywanów, mebli tapicerowanych i wykładzin.

Odkurzacze wielofunkcyjne mogą być wykorzystywanie nie tylko w domu, ale także trudniejszych miejscach, na przykład w garażach lub w kotłowni, gdzie utrzymanie czystości przy pomocy klasycznego odkurzacza bywa trudne. Zastosowanie zależy głównie od modelu, gdyż poszczególne typy mogą mieć zróżnicowane funkcje.

Co przyda się na podwórzu?

Zarówno odkurzacze wielofunkcyjne, jak i parownice można znaleźć w ofercie firmy Kärcher Center Kerpol, której siedziba znajduje się w Szczecinie. Oprócz tych dwóch podstawowych urządzeń – w  przypadku domków jednorodzinnych z podwórzem – doskonale spisują się również myjki ciśnieniowe. Przy ich pomocy można bez problemu umyć kostkę brukową i elewację. Pomogą także w czyszczeniu samochodowej karoserii. Ciśnienie myjek wynosi od 110 do 130 barów, dlatego skutecznie usunie zanieczyszczenia, a jednocześnie nie spowoduje zniszczenia. Należy jednak uważać w przypadku elementów popękanych lub luźnych.