Bez względu na to, czy chodzi o mieszkanie w bloku, czy też dom jednorodzinny, wszystkim użytkownikom zależy na tym, aby wnętrze ich wymarzonych czterech kątów zawsze prezentowało się ze wszech miar zjawiskowo. Dlatego właśnie od czasu do czasu warto przeprowadzić prace remontowe, które choć kojarzą się niezbyt dobrze, to wcale nie muszą oznaczać katastrofy, jeżeli oczywiście zleci się wykonawstwo najlepszym fachowcom. Co warto wiedzieć o tym procesie?

Farby – dopasuj rodzaj i postaw na jakość

Współcześnie produkowane farby w dość istotny sposób różnią się od produktów, z którymi można była zetknąć się jeszcze kilkanaście lat temu, szczególnie jeżeli chodzi o strukturę molekularną. Przed wyborem konkretnej farby warto zwrócić uwagę na przeznaczenie pomieszczenia, które będzie malowane. W pokojach dziennych takich jak salony, sypialnie, garderoby, czy gabinety zdecydowanie najlepiej sprawdzą się bardzo trwałe farby ceramiczne, charakteryzujące się także doskonałą wydajnością. Skorzystać można także z oferty farb satynowych, które sprawiają, że każde wnętrze zyskuje niezwykle atrakcyjnego wyglądu. Jeżeli chodzi o pomieszczenia, przez które w ciągu dnia przewija się najwięcej ludzi, czyli np. o przedpokój, to postawić trzeba na farby odporne na zabrudzenia, które wyczyścić można za pomocą wilgotnej gąbeczki.

Współcześnie produkowane farby wewnętrzne wykorzystywane mogą być także w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak łazienki, pralnie oraz kuchnie. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się farby lateksowe oraz silikonowe, które posiadają strukturę całkowicie hydrofobową. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, powinno unikać się farb najtańszych, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków ich skład znacząco odbiega od produktów, pochodzących od najlepszych producentów. Na co jeszcze zwróci uwagę podczas malowania?

Malowanie pomieszczeń – samodzielnie czy z pomocą fachowców

Malowanie pomieszczeń należy do tej grupy prac remontowych, których można spróbować podjąć się samodzielnie. Niemniej jednak należy liczyć się z tym, iż efekt może znacząco różnić się od tego, czego się spodziewaliśmy. Dlaczego? Malowanie to skomplikowany i przede wszystkim wieloetapowy proces, wymagający zastosowania odpowiednio usystematyzowanej wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi. W pierwszej kolejności pomieszczenie musi zostać odpowiednio przygotowane. Na etapie tym zabezpiecza się za pomocą folii podłogi oraz meble. Jeżeli zaś chodzi o punkty newralgiczne takie jak listwy przypodłogowe oraz połączenia parapetów ze ścianami, to stosuje się tutaj ochronne taśmy malarskie.

Aby wybrany kolor prezentował się jak najlepiej, wiele uwagi poświęcić trzeba także przygotowaniu powierzchni ściany. Mowa tu o usunięciu wszelkich zabrudzeń oraz zagruntowaniu. Tak kompleksowe podejście zagwarantować mogą jedynie najlepsi specjaliści, do których zdecydowanie zalicza się firma Bau-Kraft. Firma wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w skali regionu dzięki umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny oraz rzetelności. Wszyscy klienci mogą liczyć terminowe zakończenie prac oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe.