Domy i mieszkania jak żadne inne miejsca narażone są na próby włamania. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. To zazwyczaj tam przechowywane są różnego rodzaju wartościowe rzeczy. I mowa tu nie tylko o gotówce i biżuterii, ale także o często bardzo drogiej elektronice oraz przedmiotach, które choć same w sobie nie są specjalnie cenne, to mają ogromną wartość sentymentalną. Jak skutecznie chronić się przed włamywaczami?

System monitoringu


Nowoczesna technologia nie ominęła oczywiście branży związanej z zabezpieczeniem domów i mieszkań przed włamaniem. Podobnie jak w wielu innych przypadkach i dziedzinach życia, o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego doskonałym sposobem na to, aby włamywacze przestali się interesować domostwem, jest montaż systemu monitoringu. Dlaczego mowa o całym systemie, a nie o pojedynczych kamerach? Otóż dlatego, że spójnie działający i wspierający się system kamer zapewnia obsługę kompleksową. Przy umiejętnym rozdysponowaniu kamer można uniknąć tzw. martwych punktów. Warto również pomyśleć o tym, aby sprzęt wyposażony był w systemy umożliwiające wyraźne nagrywanie w ciemności.

Oczywiście sama technologia jest niczym bez profesjonalnego montażu. Aby mieć pewność, że założenie alarmu zostanie przeprowadzone z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Domotyka.net, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksową  pomoc w zakresie alarmów. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą i partnerską atmosferę obsługi, lecz także na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo. Firma słynie również z terminowości wykonywanych zleceń.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, rozważając zakup alarmu?

Systemy alarmowe – nowoczesna technologia

Coraz większą popularnością ze strony inwestorów cieszą się różnego rodzaju czujniki. Mowa tu przede wszystkim o czujnikach wstrząsów, które uaktywniają się np. po stłuczeniu okna. W takiej sytuacji do centrali natychmiast przesyłana jest informacja o próbie włamania. Następnie oczywiście uruchamia się alarm. Czujniki szczególnie dobrze sprawdzają się w ochronie dużych obiektów, którym nie da się zapewnić odpowiedniego nadzoru przez jednego człowieka lub kilku ludzi. Pomimo technologicznych ciekawostek nie należy zapominać o sprawdzonych rozwiązaniach, z których korzystają tysiące ludzi na całym świecie. Czujniki odgrywają również niezwykle istotną rolę w ochronie domowników. Czujniki gazu, tlenku węgla, czy metanu, uratowały już wiele ludzkich istnień.

W ochronie domów doskonale sprawdzają się profesjonalne videdomofony, dzięki którym można w łatwy sposób podejrzeć, z kim tak naprawdę się rozmawia, bez konieczności opuszczania pomieszczenia i narażania się na niebezpieczeństwo. Warto również wspomnieć o tym, że wszystkie nowoczesne urządzenia alarmowe można połączyć w system inteligentnego domu i sterować nim za pomocą ekranu dowolnego urządzenia przenośnego. Na ten sam ekran mogą być również dostarczane informacje, dotyczące próby włamania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych central. Sterowanie systemem alarmowym za pomocą telefonu może także odstraszyć potencjalnych włamywaczy poprzez pozorowanie obecności domowników.