Domy jednorodzinne bardzo często stanowią idealny cel dla włamywaczy. Wystarczy zapoznać się z rozkładem dnia członków rodziny i skorzystać z momentu, w którym w posiadłości nie będzie nikogo. Czy w obliczu takiego niebezpieczeństwa jesteśmy bezbronni? Okazuje się, że nie. Wystarczy zainwestować w nowoczesne systemy alarmowe. Które z rozwiązań mogą okazać się najkorzystniejsze?

Monitoring – pierwsza linia zabezpieczeń

Montaż monitoringu od lat uważany jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów, jeżeli chodzi o zabezpieczenie swojego majątku. Już sam widok kamer potrafi spowodować, że złoczyńcy będą musieli albo znacząco zweryfikować swoje plany, albo odstąpić od próby dostania się do środka. Taki stan rzeczy nie jest przypadkowy. Należy wyraźnie zaznaczyć, że wraz z postępem technologicznym znacząco zwiększyła się jakość nagrywanego obrazu, a co za tym idzie, ewentualne rozpoznanie sprawców po cechach charakterystycznych, stało się prostsze.

Szukając kamer monitoringu na własne potrzeby, zdecydowanie nie warto kierować się jedynie wyznacznikiem najniższej ceny, a postawić na ich wielozadaniowość. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, z pewnością przyda się opcja nagrywania w podczerwieni. Zdarza się również że celem ataku staje się sama kamera. Obecnie istnieje jednak możliwość zakupu różnego rodzaju akcesoriów ochronnych, w tym przede wszystkim osłon, które skutecznie zabezpieczą urządzenie zarówno przed uszkodzeniami wywołanymi przez człowieka, jak i przez trudne warunki atmosferyczne. Na jakie jeszcze rozwiązania warto postawić?

Nowoczesna technologia na straży bezpieczeństwa – czujniki

Jeżeli jakimś cudem włamywaczom uda się przemknąć obok kamer, wykorzystując tzw. martwe strefy, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na bierność. Wszyscy, którym zależy na zapewnieniu sobie maksymalnego bezpieczeństwa, powinni zwrócić uwagę na specjalistycznie zaprojektowane czujniki. W zależności od zaistniałych potrzeb mogą one reagować na ruch, wstrząsy oraz dźwięk, czyli aspekty, które towarzyszą de facto każdej próbie włamania. Sygnał o niebezpieczeństwie natychmiastowo przesyłany jest to centrali, która wszczyna alarm dźwiękowy oraz świetlny. Współdziałanie ze sobą poszczególnych urządzeń zagwarantować może jedynie właściwie zaprojektowana siec elektryczna, dlatego pod żadnym względem nie należy bagatelizować kwestii montażu.

W tym przypadku trzeba postawić na najbardziej doświadczonych elektryków, do których zdecydowanie zalicza się Paweł Świstak. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na bardzo rzetelne i kompleksowe podejście do realizowanego zlecenia. Połączenie ze sobą funkcjonowania kamer oraz czujników powoduje, że mamy do czynienia z barierą, która jest nie do sforsowania.